Hyde Park > Strefa Wolna

Pomysł na firmę

(1/7) > >>

Pangrys:
Drodzy koledzy


Zbliża się czas kiedy człowiek musi przewartościować swoje życie. Chcę założyć firmę i spróbować żyć na własny rachunek.
Macie jakieś pomysły na własny interes ?? Podzielicie się spostrzeżeniami ?

Dziękuję

Gelert:
No to teraz pojechałeś ;)
Jakby to było takie proste i oczywiste, to nikt z nas nie siedziałby na etacie.
Oczywistą oczywistością jest to, że musisz robić coś na co jest popyt i mała konkurencja, i najlepiej coś co sprawiałoby ci jeszcze przy okazji przyjemność. ale jak wiadomo tak to tylko w erze.

Zastanawiałeś się nad bezpieczeństwem informacji?
Ja teraz zostałem ABI (administratorem bezpieczeństwa informacji) u siebie, myślę że powoli zacznie być popyt na takie usługi, wraz ze wzrostem świadomości w tej dziadzinie. Robota w przypadku własnej działalności o tyle dobra, że nie musisz być 8 godzin, możesz mieć podpisane umowy z kilkoma firmami i siedzieć w domu. Wymaga to co prawda odpowiedniego doszkolenia się, i systematycznego uzupełniania wiedzy i śledzenia zmian w przepisach, ale nikt nie mówił że będzie łatwo ;)

Firma która nam robiła audyt i pisała politykę bezpieczeństwa, bierze za outsorsing ABI od 2 to 10 tysi netto, zrobienie audytu i napisanie polityk to koszt od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc jest o co powalczyć. Niestety wiąże się to z odpowiedzialnością karną, ale tylko na wniosek pokrzywdzonego i można się odpowiednimi dupokrytkami przed tym zabezpieczyć przenosząc ciężar odpowiedzialności na administratora danych, czyli firmę która danymi operuje.

Staaary80:
Z drugiej strony Grysiu musisz robić to co umiesz i lubisz i to chyba jest najważniejsze, poza tym postaraj się w jak największym stopniu wykorzystać kontakty jakie już masz, a skoro jeździłeś po całej Polsce to masz ich pewnie sporo.

dziq76:
Jeżdził po całej Polsce a w Hrubieszowie nie był .  :rotfl: :rotfl:

Miki111:
Gelert, ABI to na razie abstrakcja, w większości firm jak rzucisz tekstem abi to goście nie wiedzą co to jest. Zawsze można zacząć od outsourcingu IT, ale łatwo nie będzie. Znam gości którzy mają firmy i zajmują się tematami za 300 zł na miesiąc, ale znam też takich którzy kroją na tym niezłą kasę, a firmy którymi się opiekują nawet nie podchodzą do tematu z kimś nowym bo mają firmę zewnętrzną i nic ich nie interesuje. Cały sprzęt, oprogramowania itp. idzie wtedy też przez firmę outsourcingową.
P.S.
Zacznij dostarczać neta, tylko nie w metropoliach, gdzie wszystko jest już ustalone i obłożone, tylko tam gdzie jest z tym problem, czyli jakieś małe miejscowości, wioski itp., gdzie jedyną alternatywą jest TPSA.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej