Autor Wątek: Battlefield Bad Company 2 Vietnam  (Przeczytany 27763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Stycznia 2011, 15:48:40 »
Nawet na naszym forum (zdaje sie) byly przytaczane rozne paragrafy - zadnych 24h nie ma!
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #106 dnia: 26 Stycznia 2011, 15:48:54 »
No a z innej strony patrząc gry wcale nie są tanie więc dlaczego nie można mieć możliwości przetestowania ich przed zakupem w postaci dema lub bety jak to było w przypadku BC2, czy MoH? A wydać 130zł (średnio za nową gre teraz) na to, żeby się okazało, że gra to totalna żenada i nie będziesz w to grał, to za dużo jak dla mnie.

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #107 dnia: 26 Stycznia 2011, 16:06:06 »
Najczescie sa oglaszane wydania dema lub bety - jeno: trza obserwowac  ;D a nie wszyscy to robimy  :pijemy:
we few, we happy few, we band of brothers

Offline waszka

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 366
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #108 dnia: 26 Stycznia 2011, 16:13:57 »
Nie ma takiego zapisu, co więcej , ściągając przez jakiekolwiek klienta P2P (torrenty, aresy i emulki) również rozpowszechniasz co jest ścigane z mocy prawa i grozi za to wyrok do 5 lat pozbawienia wolności.
Słyszałem natomiast, że ściąganie z rapidów i innych serwisów nie łamie przytoczonych  przepisów, bo w tym wypadku nic nie udostępnia. Czytam te paragrafy KK i wydaje mi się, że ta teza jet prawdziwa.



Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1403
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 10.0.612.3 Chrome 10.0.612.3
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #109 dnia: 26 Stycznia 2011, 16:38:37 »
Przy ściąganiu z Rapida czy z podobnych serwisów co prawda nie udostępniasz ale nadal podpadasz pod paragraf .
Cytuj
Art. 278 (Kodes Karny)
§ 1
Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2
Tej samej karze, podlega kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W praktyce sądowe orzecznictwo opiera się na twierdzeniu że, jeśli masz pirackie oprogramowanie lub grę to jest to dla Ciebie określona korzyść majątkowa.

O ile w z pirackim oprogramowaniem czy grami sprawa jest prosta, po prostu nie ważne jak i skąd ściągniesz , zawsze jesteś winny.
W przypadku filmów czy muzyki nie ma jednoznacznych przepisów wiec przyjmuje się że ściąganie na tzw. "użytek własny" z serwisów typu Rapidshare jest legalne a przynajmniej nie jest karane.
Przy ściąganiu z torrentów podpadamy pod paragraf o rozpowszechnianiu ...

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #110 dnia: 26 Stycznia 2011, 17:43:34 »
Najczescie sa oglaszane wydania dema lub bety - jeno: trza obserwowac  ;D a nie wszyscy to robimy  :pijemy:

Nie zawsze i nie dla większości nowo wychodzących gier, a już z pewnością nie na PC.

Offline Jonikka

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 292
  • Mr. Jo Pingowsky
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.237 Chrome 8.0.552.237
  • BF 3 GUID: 708f2b8f
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #111 dnia: 26 Stycznia 2011, 19:05:26 »
and that is why Grysh deleted my links to torrent and rapidshare sites  :o

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: f20784b6
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline Duqq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Stycznia 2011, 00:03:59 »
and that is why Grysh deleted my links to torrent and rapidshare sites  :o

Haha chyba tak ;) Swoją droga Niko kolego, jakbyś był taki dobry podałbys jeszcze raz ten link do filmu? Bo wtedy od razu go nie ściągnąłem, a jak chciałem to był już skasowany :)

Ehhh gdzie te czasy, kiedy miało się na kasecie do Commodore 20 gier, które kupowało się legalnie w sklepie komputerowym, a kasety leżały na wystawie :)

Co do wojny PC vs konsole to nigdy tego nie rozumiałem. Ja tam lubie grać zarówno na PC jak i na Playstation. Tekken, Heavy Rain, Gran Turismo, Metal Gear Solid, a i takie starusieńkie cudeńska jak Spyro the Dragon, czy Crash bandicoot, żeby wymienic jedynie pierwsze z brzegu. Tych zajebistych gier nie ma i nigdy nie było na PC. Zresztą są gry w które gra mi się lepiej na konsoli jak np.: FIFA, platformówki, TPP jak Tomb Raider, czy bijatyki.

Za to jako, że jestem fanem strategii typu Total War, Civilization, czy wszelkich przygodówek to i doceniam PC-ta. Zresztą FPP także grywalne jest jedynie na PC.

Kazda platforma ma swoje wady i zalety, ale żeby prowadzić z tego powodu jakąś wojnę to trzeba mieć po prostu kompleksy. tak mi się wydaje.

Wkurza mnie tylko, że z pwoodu iż teraz większość gier wychodzi zarówno na PC jak i konsole, w stosunku do gier na PC są stosowane różne uproszczenia. Widac to chociażby po BC2 w które gramy, ale i w wielu innych grach. I o ile DICE w BC2 na PC wprowadziło jeszcze kilka zmian względem edycji konsolowych o tyle w innych grach producenci często robią konwersję praktycznie 1 do 1 i jest kaszana.

No, ale takie zycie nic nie poradzimy na to, że na konsole się sprzedaje kilka razy więcej gier niż na PC, a zyski z ich sprzedaży są o wiele wyższe.
"What is the difference between a man and a parasite? A man builds, a parasite asks, 'Where's my share?' A man creates, a parasite says, 'What will the neighbors think?!'"


Offline apofi5

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 263
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 32c6d4a3
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Stycznia 2011, 07:52:52 »
czy ktoś może zna powody z których ta sama gra na PC kosztuje 100zł a na konsole 200-300zł ,konsole aż się proszą o rynek piracki ^-^

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #115 dnia: 27 Stycznia 2011, 09:10:20 »
To jest Apofi tzw.: "polityka biznesowa producentów konsol", :D
programowanie na konsole jest dużo łatwiejsze niż na PC, przede wszystkim konsola zawsze ma te same parametry i to twórcy muszą dostosować produkt do konsoli a nie na odwrót, w wypadku pieców nie jest już tak łatwo - więc... produkuje się gry na konsole i konwertuje :) - typowe pójście na łatwiznę.
Nigdy nie byłem zwolennikiem "wojny" piecowo konsolowej, Duqu ma rację - są gry nie grywalne na konsoli a są gry, w które nie wyobrażam sobie gry na blaszaku, tak jest było i będzie :)


Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1403
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 10.0.612.3 Chrome 10.0.612.3
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #116 dnia: 27 Stycznia 2011, 09:20:33 »
czy ktoś może zna powody z których ta sama gra na PC kosztuje 100zł a na konsole 200-300zł ,konsole aż się proszą o rynek piracki ^-^

Producenci gier odprowadzają 30% ceny dla producenta konsoli ... Taka jest cena wejścia na rynek konsol.

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Battlefield Bad Company 2 Vietnam
« Odpowiedź #117 dnia: 27 Stycznia 2011, 09:22:22 »
Ano wlasnie - bo konsola jest smiesznie tania... Uprzedziles mnie Grys :piwo:
we few, we happy few, we band of brothers

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 910e9c37
we few, we happy few, we band of brothers

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.13 Firefox 3.6.13
  • BF 3 GUID: 910e9c37
we few, we happy few, we band of brothers