Autor Wątek: weekendowa przygoda z komputerem  (Przeczytany 1552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.11 Firefox 3.6.11
weekendowa przygoda z komputerem
« dnia: 24 Października 2010, 16:37:02 »
Myślałem, czy tego nie wrzucić do tematów komputerowych, ale ponieważ nie szukam porady, wsadzam tu ;)

Co do przygody, to było to tak.

Teściowie poprosili mnie o reinstalkę systemu, bo komp wolno chodził i generalnie było niedobrze. Sprawa prosta, robiłem to dziesiątki jeśli nie setki razy. W kompie jeden dysk, podzielony na 2 partycje, zgrałem wszystko z systemowego c na d. Zaczynam instalacje, standardowo jak zawsze usuwam partycje c, zakładam na nowo, formatuje, instaluje, pierwszy restart i pierwszy zonk, brak piku ntlrd, system się nie chce zbootować. Odpalam płytę instalacyjna, uruchamiam fixboota, restart, to samo.
Ponieważ przezorny zawsze ubezpieczony, wkładam swoją magiczna płytę, odpalam bootowalnego xp, i pierwszy szok, partycje zamieniły się literami, mało tego, obie partycje, to partycje rozszerzone z dyskami logicznymi. Na obecnej partycji c, dawnej d widzę część katalogów, ale nie mogę się do niektórych dostać, części dokumentów już nie widzę. Kasuje partycje z windą, zakładam podstawową, aktywuje, zamieniam partycje literami, instaluje windę na nowo.

Tym razem wszystko ok, ale pierwszy szok i niepokój, partycja d, ta z dokumentami jest pusta. Tym razem odpalam linucha, linuch tez nic nie widzi, ale co jest pocieszające, mimo tego widzi zajęte miejsce w ilości 14 giga. Odpalam znowu windę, tym razem w ogóle nie widzi partycji d, zgłasza ja jako uszkodzoną.

Koniec końców udało się uruchomić partycję i właśnie kończę odzyskiwać dane, póki co wygląda na to że chyba wszystko się udało, a w każdym razie większość. W taki sposób spędziłem udany weekend z windowsem, który po raz pierwszy od kilkunastu lat tak mnie zadziwił.

Offline Awest

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.11 Firefox 3.6.11
Odp: weekendowa przygoda z komputerem
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Października 2010, 22:40:01 »
 :o niezle. ot i caly windows .... :) Ja zawsze przy reinstalce tylko formatuje "c", jedynie gdy mam mozliwosc przeniesc dane na inny fizyczny dysk to zakladam wszystkie partycje od nowa i format.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2010, 22:45:40 wysłana przez Awest »

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: weekendowa przygoda z komputerem
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Października 2010, 10:52:52 »
no po takim myku to i ja zmienię przyzwyczajenia, na szczęście dane udało się ładnie odzyskać