Autor Wątek: Narzekania DjDziadka na BF3  (Przeczytany 10861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 4.0 Firefox 4.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Narzekania DjDziadka na BF3
« dnia: 04 Czerwca 2011, 10:41:49 »
Arturo, co do BF-a3 - rzygam tą grą chociaż jeszcze jej nie ma - lans tego czegoś w sieci przekroczył już wszelkie granice a najlepsze jest to że napędzili to sami internauci...
Tak naprawdę oprócz kilkunastominutowego filmu nie wiadomo nic więcej (wielka tajemnica) mam tylko nadzieję że nie będzie takim gniotem jak BC2 - które zapowiadało się świetnie a wyszło jak zwykle (BF2142).


Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
Odp: Odp: arturcz111
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwca 2011, 11:54:00 »
Ja myślę, że to przez E3 taka cisze dopiero po targach zacznie się lans na maksa i swoista wojna między MW3 i BF3. może zrobimy osobny dział typu MW3 vs BF3 ?

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.17 Firefox 3.6.17
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca 2011, 07:36:26 »
Z tego wynika że nadszedł czas lansować Wiedźmina 2 :)
Oby do wiosny ...

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwca 2011, 08:45:07 »
Akurat Ty deprecjonujesz BF2142 bo miałeś zjebany net i nie mogłeś komfortowo grać dlatego uważasz 2142 za gniot.
Ja np wolałem BF2142 niż BF2, gdzie by kogoś sensownie trafić trzeba się położyć ... I te zjebane hitboxy.

Nie zatrzymasz postępu DJ-u, zawsze możesz pograć w CoD który od lat się nie zmienia i stoi w miejscu. Ja wolę BF i nie dla mnie gry typu CoD. Wolę team niż kampienie samotnego wilka. Gram i nie przejmuję się swoim skillem czy osiągnięciami. Gram by z Wami pogadać i po to by się odprężyć, powkurzać się na spray nieistotne i mało ważne.

Gram bo lubię.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwca 2011, 09:36:17 »
Grysiu - do spowiedzi :) - wiem że miałem zrypany net, wiem że przez to nie mogłem spokojnie pograć, wiem, że w niektórych aspektach 2142 był lepszy niż BF2, ale szybko skończyły się poprawki, nie dodano nowych map, nie było możliwości tworzenia MOD-ów, niestety, zrobiono - wydano jeden patch i dupa - koniec - finito, czyli gniot   :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

też chciałbym grać bo lubię

ale nie lubię przerostu formy nad treścią, jeśli chcę się po podniecać zajebistą grafą w 3D - wychodzę na dwór i mam piękny rendering nieba (np.) bez zacięć, lagów i cziterów, zresztą ten temat też już niejednokrotnie omawialiśmy (tzw. drugie dno sprzedaży gier).
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2011, 09:38:46 wysłana przez djDziadek »


Hortak

  • Gość
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwca 2011, 10:38:17 »
Ja również mam obawy co do przerostu formy.
Bardzo wyraźnie widac nacisk reklamowy na grafikę,a co z mechaniką? Czort znajet.
Niepokoi mnie równiez niepewna kwestia dotycząca możliwosci budowy modów, a co zdecydowanie rozszerza możiwości.

Odnośnie BF2 i porównania do BC2 i reszty firmowej : pomimo błedów (niepoprawianych i olewania tej kwesii) to moim zdnaiem te nowości nie mają w ogóle porównania do BF2.
Grafika to jednak nie wszystko,a  wtego typu grach mneijsza połowa wymagań.
Bo patrząc zupełnei racjonalnie, nie ma czasu n apodziwianie efektów graficznych świata,ale jego interakcja i dynamika walki jest kluczowym elementem gry.
Wprowadzono efekt demolki, również mocno reklamowany.
Fajnie, można powiedzieć "w końcu", ale pownownie moje pytanie : a co znaczącego więcej ?
Choć i tu cos mi się zdaje że przedobrzyli - przerośnięte efekty.
Zapowiada się że ma to być współczsny BF2, nowa wersja.
Ale już po likwidacji (?) opcji modów coś mi tu pachnie.

Też sobie pogderałem, choć swoją droga gderanie nad czymś czego nie można wymacac jest cokolwiek durnawe  8)

Offline arturcz111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 57
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwca 2011, 11:00:07 »
djDziadek cieszy mnie fakt że odczuwasz jakiekolwiek emocje związane z BF3, ale jak to się mówi jakie nastawienie taka gra .Gdybyś wczoraj zaszczycił  nas swoją obecnością na prezentacji gry na targach, zobaczył byś że reklama i lansowanie gry w sieci ma swoje podstawy a gadanie i snucie domysłów jaka ta gra będzie no cóż, nie wiesz jak nie zobaczysz lub zagrasz. Ja już widziałem ciut więcej niż było na sieci i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że ta gra to coś a biadolenie innych: po co grafika liczy się dynamika gry. Panowie w tej grze naprawdę jest : realistyczne efekty jak i dynamika której nie znajdziecie ani w zasłużonej lecz przestarzałej BF2142 jak i w BC2
Choć mnie nie ma to jednak jestem [ BroWar]

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwca 2011, 11:04:31 »
Ze względu na Frostbite 2 , nie sadze by dano narzędzia modderskie ...:( Wolą pewnie sami dodawać nowe mody i sprzedawać je jako DLC.
Z modów społeczności nie mieli żadnych $$ więc będą tworzyć sami :)
A co do zarzutów DJ w kierunku BC 2, ta gra miała być w założeniu testerem możliwości silnika Frostbite. Twórcy z DICE , niejednokrotnie przyznawali iż byli zaskoczeni tak dużą popularnością BC2. W swoich przewidywaniach nawet nie przypuszczali że tak wiele osób będzie grało w BC2 i cały czas podkreślali że priorytetem jest dla nich BF3. Jaka będzie ta gra , mama nadzieję że już wkrótce się przekonamy.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwca 2011, 12:47:42 »
Arturo - tak właśnie napisałem, ponieważ więcej mi do tych z pejsami niż tych co rozdają kasę za nic - jak sprawdzę betę (a sprawdzę tą zamkniętą) będę mógł się wypowiedzieć, jak na razie do dupy (jak dla mnie), jak dobrze sam pamiętasz - podczas gry wyłącza się zbędne bajery - więc po co te wszystkie "wodotryski" skoro większość je wyłączy (lub mocno ograniczy) aby widzieć przeciwnika a nie odpadający od ściany tynk i to są właśnie moje "ale" do bajerów w grafice gry, czym innym są oczywiście świetne animacje postaci i pojazdów, ale po kiego grzyba mam oglądać falujące źdźbła trawy (które nie będą reagowały na leżącego w niej strzelca) lub ziarenka piasku przy wybuchu granatu - PO CO??????


Offline Ogre

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 379
  • Uśmiechnij się! Świat stanie się piękniejszy!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 11.0.696.77 Chrome 11.0.696.77
    • Foto journal
  • BF 3 GUID: cf62a362
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwca 2011, 13:04:48 »
DJ - ostatnio dzięki Jonicce dowiedziałem się, że mam ponoć "fajną grafikę". Przyznam się szczerze, że nigdy nie grałem w BC2 u nikogo innego więc spodziewałem się, że mam dość optymalne i standardowe ustawienia. i że np. to że szukam snajpera po smugach pocisków to standard. Że ustawiam się za murkiem tak aby po cieniu rozpoznać, że ktoś nadchodzi - to standard. Że wznoszące się śmieci w okolicy gdzie są przeciwnicy - to standard.

Tak więc przynajmniej ja, jestem tym który będzie optował za tym, aby wodotrysków i bajerów nie wyłączać, bo mi sprawiają naprawdę mnóstwo frajdy z gry.

A ile razy się sam z siebie śmiałem, że strzelam do krzaka bo w tamtej okolicy jakieś śmieci się poderwały to już moje - ale też buduje to fun z gry.

Masz rację - czasem idzie się w przesadę z detalami. Ale mi na przykład marzy się pies w wiosce na Valparaiso albo neutralny zakładnik, za którego zabicie są punkty ujemne. Albo przechodnie w mapach miejskich, chociażby próbujący wbiec za zasłonę w trakcie gry. Ale może ja jestem dziwny, bo zachwycam się, że na niektórych planszach latają ptaki i mogę sobie do nich postrzelać.
Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach, jest rzeczą niewieścią.
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.

Offline arturcz111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 57
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwca 2011, 13:22:59 »
 Dj tu nie chodzi o dokładność grafiki ( źdźbła trawy czy ziarnka piachu) tylko o skale widzenia przejrzystość kontrast światła i cieni, nawet przy minimalnych ustawieniach grafika będzie powalać, a skala widzenia i jakości detali będzie większa niż w BC2 więc wroga można będzie dostrzec szybciej . Ale ty wolisz biegać w szarych kolorach tak jak to było przy 2142 na minimalnych ustawieniach, więc mała rada dla ciebie skoro nie przykładasz uwagi do grafiki i detali w czasie gry nawet przy minimalnym ustawieniu to ściągnij z strychu czarno biały ekran i sprawa załatwiona grafika już nie będzie tobie przeszkadzać
Choć mnie nie ma to jednak jestem [ BroWar]

Hortak

  • Gość
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwca 2011, 13:32:34 »
Pangrys : i tu własnie wielka szkoda, gracze jak pokazało zycie potrafią zrobic dużo lepsze mapy z wyposażeniem niż firma...
A dodatki...cóż z tego co pokazali i z ich atrakcyjności i popularności można cokolwiek wywnioskowac, chyba tylko poza vietnamem (ten jest popularny,a więc grywalny).
Mnie osobiście dziwi taka polityka, tym bardziej że firma całkiem niezle zarabia i zarabiała, więc bić się jeszcze o jakies zaskórniaki...eee....ale cóż, jak się ma milion jeden dolarów to chyba lepiej niż sam milion.

Dziadek : niewątpliwie masz racje, inny przykład na jaki grzyb ta trawa i krzaki skoro cie w nich widac?
Już pomijając to całe maskowanie ubiorcze, które swoją droga jest żenujące w skuteczności, taki bajer.
Wsio na jedno kopyto zima to czy lato , łaka czy pustynia.
I to dałoby się zrobić,ALE byoby za trdno.
Pryzpomij sobie jakie cyrki były ze snajperami w BF2...nie wiedzieli co zrobić, za skuteczny, to obcinali, nawet teraz w BC2 giwera ci sie rusza przy celowaniu, to specjalny dodatek trzeba....znowu cyrk.
Jest wiele rzeczy które aż sie prosza o wprowadzenie, proste, no skoro preorują o reliźmie...ale tego nie zrobią  dlatego że rzesza biegaczy sarkac będzie.
I kółko się zamyka.
Zamiast tego nawrzucaja rodzajów broni jak psów na jarmarku, nazdobywasz naodblokowujesz i co?  8)
Obawiam się że z takiej polityki i podejścia nie zrezygnują, większosc rajcują efekty graficzne i bieganie do przodu, ja tu tam wróg i walimy, kóry padnie pierwszy i jeszcze kamera skąd strzela żeby dopaść gada.
Potem znaczek, punkty i miska się raduje.

Kiedyś z zonką oskryptowaliśmy pewną gre wprowadzajac realizm, na zyczenie.
I co się okazało? Że fajne i owszem ale...za trudne, bo trzeba uwazać ,myślec, planowac...czasu szkoda.
Ci co byli goracymi zwolennikami nagle stali się zagorzałymi przeciwnikami  :lol:

Offline arturcz111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 57
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwca 2011, 13:45:47 »
Ujmę to tak jaka by nie była ta BF3 to i tak będą w nią grać, i dodam jeszcze fakt że jak przechodziłem z 2142 na BC2 to nie mogłem się odnaleźć  krzaki, zarośla tego nie było w 2142 aż tak widoczne sporo czasu zajęło mi się wgranie w BC2, ale dałem rade i teraz wszystkie te detale krzaki, cienie i smugi po pociskach wcale mi nie przeszkadzają a wręcz pomagają w czasie gry. Podejrzewam, że na początku też trzeba się będzie wgrać w BF3 ale po BC2 będzie to o wiele prostsze
Choć mnie nie ma to jednak jestem [ BroWar]

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 4.0.1 Firefox 4.0.1
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwca 2011, 16:10:41 »
Kiedyś z zonką oskryptowaliśmy pewną gre wprowadzajac realizm, na zyczenie.
I co się okazało? Że fajne i owszem ale...za trudne, bo trzeba uwazać ,myślec, planowac...czasu szkoda.
Ci co byli goracymi zwolennikami nagle stali się zagorzałymi przeciwnikami  :lol:

ale o co kaman?
bo już nie bardzo zaczynam rozumieć te dywagacje, ktoś chce kampić, kupuje coda, ktoś chce mieć realizm pola walki, niech gra opf2, aa, czy innego snajpera, gdzie ma pół godziny czołgania, aby oddać jeden strzał, ktoś inny lubi demolkę pola bitwy, dynamikę itp, ma bc2, inny lubi walkę z obcymi, nietypowe bronie, sporo pojazdów i innych wieżyczek, radarów ma qw:et, dla każdego coś miłego, marudzenie że bf3 będzie taki siaki czy owaki, to jak gadanie o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkiej nocy :)

jak dla mnie zupełnie bez sensu

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 11.11 Opera 11.11
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Narzekania DjDziadka na BF3
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Czerwca 2011, 19:07:47 »
..to jak gadanie o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkiej nocy :)

jak dla mnie zupełnie bez sensu

jak bezsensu?.. zupka rybna (z karpia, pychota) u mojej mamy z okazji choinki, a na zająca żurek i pieczona szynka u teściowej .. co roku mam dylemat