Autor Wątek: SW tOR  (Przeczytany 9739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pioteras

  • Gość
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia 2011, 12:33:39 »
To samo u mnie, ślinię się ostro na tę grę ale cena... jeszcze te 200zł na start to jakoś może by sie udało (świeta, choinka, mikołaj, prezenty  :D ) ale potem 60 zł co miesiąc, niby to tylko 60 ale w 5 miesięcy to już 300, rocznie 720zł !!!  :o  :mur:
Sporo za dużo jak na nasze polskie ( w większości) możliwości.
Mam nadzieję jednak że z czasem zmienią na FreeToPlay jak w większości tego typu gier, bardziej się to opłaca wydawcom.

Offline Duqq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 11.60 Opera 11.60
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Grudnia 2011, 23:01:14 »
No z tym traktowaniem ludzi jak szmaty to przesada ;) Grę robili dość długo, kasy na to poszło wszystko na pewno nie mało, do tego Lucas też swoje zgarnia, więc cena jest do tego wszystkiego adekwatna. Problem leży w tym, że żyjemy w takim kraju w jakim żyjemy, gdzie wiele rzeczy jest droższe niż w bogatszych krajach, a biorąc pod uwagę siłę nabywczą to wszystko jest droższe.
Czy to wina producentów i wydawców gier? Czy może naszych wspaniałych rzadzących?

Co do gierki to także jestem wielkim fanem SW ahh, gdyby nie ta cena to od dawna bym w to grał. Chociaż akcja gry dzieje się kilka tysięcy lat przed tym co było w filmach to klimat jednak jest. Właśnie, może skończy jak ABP i zmienią szybko na free to play, choć chyba nie ma co na to liczyć :)
"What is the difference between a man and a parasite? A man builds, a parasite asks, 'Where's my share?' A man creates, a parasite says, 'What will the neighbors think?!'"


Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Grudnia 2011, 06:21:31 »
To, że wydali na produkcję gry około 100mln dolarów, nie znaczy, że powinni zdzierać z ludzi tyle kasy, bo i tak zarobią na tym krocie.

Offline BartM

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
  • BF 3 GUID: ecadb3bf
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Grudnia 2011, 06:26:25 »
Może się czepiam :) ale skoro pierwszy rok grania kosztuje blisko 1000 zł to grafika powinna bić na głowę B3.
Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Grudnia 2011, 08:44:02 »
Przecież, tak samo było z WOW - po premierze przez dość długi czas (jak dobrze pamiętam, ponad rok) gra kosztowała małą fortunę (160-180 zł, realnie na dziś jakieś 250-300 zł). Bez prepka lub karty ( kto wtedy miał kartę kredytowa umożliwiającą płatności w internecie ?) gry i darmowego okresu nie dało się uruchomić.

LUcasArts@EA - koła nie wynaleźli. Ot skopiowali to co już kiedyś miało miejsce.
Na dobrą sprawę to tylko 16 zł więcej niż cena za jaka kupiłem BF3. I dużo, dużo zabawy...
Tylko ten abonament... Mam już serdecznie dość gier opłacanych co miesiąc. Jedna używana jakieś 4 miesiące w roku, czyli WoW, wystarczy. Aż nadto...

Nadal myślę nad zakupem.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2011, 08:46:15 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline BartM

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
  • BF 3 GUID: ecadb3bf
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Grudnia 2011, 17:59:19 »
Czepiam się dalej, jeżeli prawdą jest, iż gra kosztowała 100mln zielonych, to sam nie wiem jak to ująć, to koszt "tekstur" ? i historii (skryptów) ? renderowanie obrazu, jak z gier blisko 10-cio letnich, ok, fun, klimat i inne, jak dla mnie gra musi wyglądać, są do tego technologie, do WoW mam podobne podejście, może wygląda jeszcze gorzej, odnoszę wrażenie, że jak steam, jadą na zabytkowych silnikach, czasem dodając im sterydów, niewiele gorzej wyglądał heretic2, 1998 rok produkcji.
Inaczej, jeżeli firma chce abym otworzył portfel i wydał 10x tyle co na BF3, to niech się zlituje i niech to wygląda 5x lepiej.
Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.

Offline Duqq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 11.60 Opera 11.60
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Grudnia 2011, 19:47:42 »
Z tym, że oni nie zdzierają z ludzi kasy. No może dla nas Polaków biedaków tak to może wyglądać, ale tak nie jest.
To trochę jak z tymi koszulkami polskiej reprezentacji (reprezentacji PZPN jak kto woli ;) ). Ludzie są oburzeni, że koszulka kosztuje ok. 300zł, ale co to w zasadzie ma obchodzić Nike? Ustalili cenę na ok. 99$ i tyle koszulka kosztuje na całym świecie, co ich ma obchodzić to, że u nas się zarabia prawie jak w Afryce?

To samo jest z tą grą. Nie bój się Maczeti, jestem przekonany, że analitycy w EA przeprowadzili wystaczającą ilość analiz jaka cena będzie optymalna i zapewni im zyski. Jeśli przeszacowali to na pewno będzie po jakimś czasie korekta i ceny spadną. Ale, kiedy mieliby zarabiać na grze najwięcej jak nie teraz, zaraz po premierze?

I tak, mnie też wkurza, że to wszystko jest takie drogie i nie stać mnie na to, żeby sobie w to bez wyrzutów sumienia pograć jak człowiek, ale to nie jest wina wydawców, na pewno nie w takim stopniu.
"What is the difference between a man and a parasite? A man builds, a parasite asks, 'Where's my share?' A man creates, a parasite says, 'What will the neighbors think?!'"


Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Grudnia 2011, 09:06:32 »
No chyba, że okaże się że C3PO w tej grze to laska i że można ją namówić do... np. klęknięcia :) - wtedy może warto zapłacić :)


dziq76

  • Gość
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Grudnia 2011, 01:19:03 »
DJ za młodzi jesteśmy aby za to płacić. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Grudnia 2011, 01:24:02 »
Dobrze, ze nie mam JOKER na tablicach - buuuuhhhhaaaahahahaha :) :D


Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Grudnia 2011, 14:01:40 »
Byłem w Saturnie i zrobiłem to... Wziąłem pudełko z grą do ręki, poczułem moc i oto jestem posiadaczem tej gry. Okazuje się, że cena zawiera abonament na 30dni, więc nie jest źle podzielę się wrażeniami jak trochę pogram.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Grudnia 2011, 14:16:12 »
Wszelkie abonamentówki, to lipa, powinno być płacone za godziny (dni, miesiące) w grze a nie kalendarzowe, wtedy byłoby sprawiedliwie, a nie, wykupiłem kiedyś abonament do WOW-a na 3 miechy a grałem może z tydzień, potem nie miałem czasu a abonament szlag trafił - LIPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIGDY WIĘCEJ ŻADNEGO ABONAMENTU!!!!!!!!!


Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Grudnia 2011, 15:26:12 »
Jak się samemu nie spróbuje to się wiedzieć nie będzie :-) na razie czekam na możliwość rejestracji gry bo oczywiście strona SW zawalona :/

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 9.0.1 Firefox 9.0.1
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Grudnia 2011, 16:05:18 »
Dobrze, że napisałeś - nie zajrzę do MM bo pewnie też bym coś poczuł - a w portfelu przed 1szym pustki
Mogłoby się na bramce okazać, że zbyt mocno kusi mnie... ciemna strona mocy  :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2011, 16:18:20 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0 Firefox 8.0
Odp: SW tOR
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Grudnia 2011, 17:02:25 »
Oczywiście coś musi być nie tak.... to, że masz to darmowe 30dni nic nie daje, bo i tak musisz subskrypcje wykupić, jak nie masz (tak jak ja) karty kredytowej to jest dupa. Musze kupic prepaid'a :(