Autor Wątek: Pierwsze wrażenia z BC2  (Przeczytany 9015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lutego 2010, 10:51:00 »
Przecież można leżeć , o co Wam chodzi ??

Oto krótka instrukcja z forum EA

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Lutego 2010, 16:47:40 »
Niestety i tak mam artefakty - moja grafa nie dorosła do takiej gry...


Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marca 2010, 09:05:26 »
Wczoraj wreszcie dotarła do mnie moja gra :)

Po świeżej instalce, zalogowałem się na swoje konto EA z Bety. Na moim koncie od Bety zachowała się lista znajomych oraz nieśmiertelniki "blachy" tych nieszczęśliwców którzy padli od mojego noża w Becie.
Wbiłem kody do unlockówi dostałem komunikat że mi przyjeło.
Z wyszukiwarki serwerów niestety nie mogłem wbić na żaden, spróbowałem więc z "GRAJ TERAZ" i dopiero zaczęło mnie łączyć.
Niestety po jakiś paru minutach zaczęło mnie wywalać z komunikatem "Zostałeś wyrzucony z gry" lub " Utraciłeś połączenie itd ..."
Dopiero za którymś razem pokazało mi komunikat Punbustera że nie znalazł jakieś usługi.

Wrzuciłem więc instalkę pbsetup.exe do katalogu z grą , katalog PB. Uruchomiłem jako Administrator Punkbustera (PPM i uruchom jako Administrator)  i kazałem mu z listy, dodać grę Bad Company 2.
Niestety instalka pokazuje z uporem maniaka że chce się instalować w innym katalogu niż jest gra więc zmieniłem ręcznie ścieżkę wskazując rzeczywiste miejsce na dysku gdzie miałem zainstalowana grę.
Klasycznie zupdatowałem wszystko i uruchomiłem pbsvc.exe, program do naprawy Punkbustera by uruchomił wszystkie usługi.

W moim przypadku okazało się jeszcze konieczne wyłączenie zapory Nortona. dopiero po tym zabiegu połaczyłem się z serwerem GROM u i pograć dłuższy czas.
Jak zacząłem zdobywać punkty, okazało się że dodało mi unlocki z kodów Wersji Limitowanej lecz nie dodało mi M1 Garanda.

Rzecz dziwna, jeśli uruchomiłem grę na zwykłych prawach , czasem nie pokazuje pingów ale np widać listę nicków na Mumble, natomiast jeśli uruchomiłem grę na prawach administratora to nikła mi lista wyświetlana przez Mumble i widziałem pingi przy serwerach lecz nie wszystkich.

Zdarzyło się tak ze zmienialiśmy serwer i w liście przyjaciół widniało ze nadal gramy na serwerze GROM choć de facto byliśmy już na innym serwerze.
Czasem nie można dołączyć do kolegów korzystając z listy przyjaciół bo wyskakiwał komunikat " Nie znaleziono gry" i trzeba było szukać ręcznie.

Zdarza się że nagle tracimy połączenie z kontem EA z komunikatem byśmy sprawdzili swoje połączenie mimo że ewidentnie jesteśmy w sieci i rozmawiamy na Mumble ...

Mi pod koniec gry musiałem wyjść do pulpitu i przy powtórnym zalogowaniu na swoje konto , straciłem całą listę przyjaciół a w historii nie było serwera na którym ostatnio grałem. I to mimo że uruchamiałem grę kilkukrotnie i na różnych prawach.

Ta odsłona Bugfielda  ...ups ;) przepraszam Battlefielda czeka na porządnego patcha ...
Choć jeśli już uda się wbić na jakiś serwer to zabawa jest przednia i śmiało mogę powiedzieć że Bad Company 2 daję mi więcej radości z gry niż BF2 i BF2142 razem wzięte ...

Ja polecam z całego serca ...

Mirek78

  • Gość
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Marca 2010, 10:47:41 »
I ja w postaci swojej skromnej osoby chciałbym wypowiedzieć się na temat tej bardzo nie dopracowanej gry.Jeśli chodzi o BC2 jest to totalne badziewie (na tą chwile) grę posiadam od 2 dni zagrałem RAZ w multi (a na tym większości z nas zależy)gra w którą mogę wbić raz na dwa dni bardzo dobra nie może być(zaznaczam że w Becie wszystko chodziło mi płynnie i nie miałem problemu z wbiciem na jakikolwiek serwer).Jeśli chodzi o o wrażenia z samej gry to naprawdę fajna graficznie i taktycznie gra.
Podsumowując :
Jest to ferrrari które ma rozwaloną elektronikę. Co z tego że ma swietne osiągi jak mogę z nich korzystać kiedy samochód chce a nie kiedy ja chcę.Gra która ma takie fochy (zaznaczam że w singlu chodzi mi wszystko oki)nie może być lepsza od BF2,BF2142 bo w nie w odróżnieniu od BC2 można grać.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marca 2010, 11:03:25 »
Jak to się ostatnio dziwnie składa...
Gry wychodzą dopieszczane - po betatestach (publicznych), odsuwa się od pozostałych projektów wszystkich (ciekawe czy aż trzech czy może tylko dwóch) programistów i co?
Gówno - programiści (wszyscy) nie byli ściągnięci do kończenia gry ale chyba do szykowania na szybko patcha(y) - pierwszy był w becie, reszta już (jeśli wogóle) wyjdzie do wersji finalnej - czyli nomen omen wychodzi na moje - sprzedać dużo i szybko a reszta niech sie martwi - kiedyś to spaczujemy (jak już zarobimy aby zatrudnić tego trzeciego informatyka) - LIPA JAK CH@^%$J
Może i gra jest dobra, ale nie jest w/g mnie przełomowa, poczekam aż wyjdą patche (jeśli wogóle) a puki co czekam na opłaconego wieki temu BF-a 1943 - ciekawe tylko czy informatyk się wyrobi między patchem do BC2 a premierą 1943.


Mirek78

  • Gość
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Marca 2010, 11:08:15 »
Niestety muszę poprzeć DJ-ja .Tylko pomyśl Dziadek jak spieprzą dopiero BF 1943 bo przecież na niego to juz całkiem nie będzie czasu miał informatyk , ten czwarty co go zatrudnią w 2012 :P ....

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Marca 2010, 14:25:35 »
Połączenia klient-serwer kont EA, serwer gry-serwer kont EA zawsze były bolączka jakiegokolwiek BFa odkąd pamiętam, szczególnie do 3 lub 4 wydania patcha, tym bardziej, ze kompilacja jaka otrzymaliśmy (pudelka, online) jest z 10 lutego, beta/serwery po tej dacie były 2-krotnie patchowane. Przez ostanie 3 dni miałem problemy z połączeniami jedynie wczoraj, vide coś robili, maja zamiar zrobić lub jak zawsze nie przewidzieli, ze tyle osób zechce sobie zagrać. Zlewam to jak wiecie, zona i tak mi znajdzie zajęcie abym nie grał :) . Martwi mnie jedynie wydajność w grze, ciągle szukam  optymalnych ustawień.
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2010, 14:27:21 wysłana przez dms_ducky »

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marca 2010, 18:53:05 »
Tak się "Kaczorku" zastanawiam, czy najbardziej optymalizujący tą grę nie jest przycisk, który standardowo jest gdzieś w dolnej części obudowy, zaraz pod djodą od dysku...
Co tu dużo mówić, DICE się pospieszyło i to (za)bardzo.
Chyba jednak można było dopracować produkt finalny i tak po betatestach ludzie byli najarani, że nie mogli wysiedzieć.
Od dawna wiadomo że:
"money makes the world go 'round" :):):P  :glupek: