Autor Wątek: Pierwsze wrażenia z BC2  (Przeczytany 9014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Pierwsze wrażenia z BC2
« dnia: 28 Stycznia 2010, 22:50:14 »
Gra będzie zabójcą -Battlefield 2, Battlefield 2142, CoD4 i CoD MW2.
Grafa niezła, co prawda nie wszystkie ściany można rozwalić ale i tak jeest ich multum.

Nie działa dodawanie znajomych w grze i "Q" do komend.
Wywala do pulpitu jak chcesz wybrać serwer ale jak wybierzesz Join to grasz bez bólu ...

Spróbujcie naprawdę warto :)

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2010, 08:27:10 »
Mój komp
OS:Windows 7 Ultimate PL  64 bit
Procesor:Core 2 Duo E7400 2,80 GHz
Płyta: Asus P5Q-E
Pamięć: 2 GB DDR2 667 GoodRam
Grafika: Gigabyte GF 9500 GT 1GB DDR2
Dysk WC 500GB

Nic się nie tnie, grafa daje radę ale idzie już 4 GB Ramu 1066 i zbieram kasę na grafikę.
Wszystko chodzi płynnie, nawet jak wokół mnie padały drzewa i wylatywały ściany w powietrze, nic nie lagowało.
Jest jakiś bug z pojazdami, ciężko obraca się lufą w T-90 i czołg oddalał się jakby skokami.

Fajna rzecz, jeśli jakiś pojazd przejedzie przez płot i go zniszczy, ten płot nie znika ale nadal leży.

Nie ma padania na glebę, można tylko stać lub kucnąć. :P

Czasem wywala do pulpitu przy próbie wyszukania serwera ale jak wybieramy JOIN NOW gra wchodzi normalnie. .
Muzyczka jest bardzo klimatyczna i naprawdę pasuje.

Czekamy na finalną wersję ale jak na razie gra ma potencjał i klimat.
Nie oceniajmy gry po 15 min gry.

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2010, 09:31:21 »
e8200@3200, 4GbRAM @800, GTS250 1Gb, winxp sp3, xfi gamer

ustawienia full hd - 4 x high - ok
               full hd - 2 x high, 2x med - ok
               brak wygładzania w becie, jak dla mnie porażka - testują gaming, nie sprzęt
dziwęk      hifi - max; 0,50; 0,50 wypas, ogolna dezorientacja :) co, kto i kiedy
               headphones - 0,80; 0,30; 0, 30 - to jest juz to, nadal pięknie, za to można namierzyć gości za ściany

reszta       ustawienia sugerowane

wrażenia ogólne: gra ciekawa, brak mgly (rozwala), nie podobają mi się celowniki z poświatą w czołgach i rozmycie na krawędziach lunty snajperki, cale czy to następca BF2? raczej nie
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2010, 09:50:12 wysłana przez dms_ducky »

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia 2010, 09:44:08 »
ooo..., och, aj, ojej, hohoho, mam cie, kur..., zajeb... mnie, ty gnoju strzelasz do bohatera! Pojeb..., pojeb..., za grosz poszanowania dla munduru, zaraz wam skopię zadki, oj..., znowu mnie zajeb...!
A tak na poważnie, to gra dla camperów, solo problem, może dla snajperów (tylko jak napisał Pangrys, nie da się leżeć, chyba że jako mało aktywny uczestnik batalii na chwilę przed odrodzeniem), jestem ciekaw jak będzie w teamie zwłaszcza używając mumble.
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Stycznia 2010, 10:16:23 »
1. grałem i jednocześnie  komentowałem dla swt
2. mumble chodzi, nie przeszkadza
3. swap na kimkolwiek z drużyny - oj będzie sie działo, walczysz z jednym naraz pojawia się 3 - trza szanować ammo, 4. skopany medyk z apteczka - (autoregeneracja coś jak w COD) mało się tego rzuca
5. klawiszologie ustawiłem jak w bf2142, karabinek pod 2 przeszkadzał :) ciężko się było przyzwyczaić
6. dobrze, że nie wszystko da się rozwalić, szkoda, że na mapkach są wybuchające skrzynki w obronie najlepiej samemu zrobić z nimi porządek (rozwalić) bo później czeka nas przykra niespodzianka
7. skupienie celownika, raczej jego brak w dokładnym celowaniu PPM, cos jak GANZ z bf2142

w końcu chodzi alt-tab!!! ale i co z tego jak wywala do pulpitu i kiluje proces jak to w becie

Krzywki

  • Gość
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Stycznia 2010, 12:30:59 »
czy to następca BF2? raczej nie

BC2 ma być następcą BC  ;D
Następcą BF2 ma być, podobno tworzony od jakiegoś czasu BF3 - wolałbym go niż BC2.

Tak czy siak ,czekam na Wasze dalsze relacje o BC2 bo zapowiada się całkiem nieźle.
Pozdrawiam
KrzysieK

P.S. Czy to był OffTopic?

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia 2010, 13:06:51 »
Po kilku minutach więcej wrażenie coraz lepsze, zwłaszcza że ogarnięcie tematu nawet z przypadkowym  teamem powoduje że akcja robi się ciekawsza i nabiera sensu (chociaż szczerze mówiąc i tak na razie nie wiem o co chodzi w tej grze :), widziałem raz jakąś bombę, czy coś takiego ale na ten moment nie załapałem bo co ona tam była :)). Poza tym jak na conquest to nawet mi nie przeszkadzają pojazdy, za to jest masa osłon i kryjówek które wcześniej czy później i tak ktoś wypatrzy. Najlepsze wrażenie jakie miałem do tej pory to moment w którym nawalałem jak opętany z karabinu zamontowanego w oknie, po czym zauważyłem że jakiś koleś wbiega do budynku w którym jestem więc pofatygowałem się do niego i po chwili miałem kolejne 50 punktów na koncie. Postanowiłem więc wrócić i dalej siać postrach z mojego okna, ... i tu zaskoczenie ..., nie było okna, nie było karabinu... :(
P.S.
Odradzanie się na członkach teamu jest zajebistym pomysłem.
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Stycznia 2010, 13:20:46 »

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Stycznia 2010, 13:28:36 »
Dzięki Ducky  :browar:
Dziś znów spróbuję powalczyć na lapku.

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.38 Chrome 3.0.195.38
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Stycznia 2010, 16:05:52 »
12 serwerów EA i do tego cięcie grafiki ?
Mam jeszcze gorzej jak ktoś coś rozwali - zamiast ładnej explozji -artefakty zasłaniające pół ekranu przechodzące przez
konary drzew... strzelam z granatnika  ka-bum ja leże gościu przebiega po mnie...
Wywalam 4 rpg do czołgu i d... "wącham kwiatki od dołu" snajper dostał 2 magi w głowę i korpus po czym wstał obrócił się
i załatwił mnie kosą... wchodzę do czołgu walę 3 razy w pojazd przeciwnika ... ten wychodzi ze swojego pojazdu bierze rpg i mnie rozwala jednym strzałem... chyba zrezygnuję z tej gry
Oby do wiosny ...

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Stycznia 2010, 19:56:41 »
UWAGA !!!


jeśli się Tobie pokazuje takie coś i nie chce zaciągnąć Patha, znaczy że masz Viste albo Windows 7 - odpal grę w trybie administratora ... sukces murowany.
Odnośnie grafiki, jeśli masz dziwne artefakty i tnie grę to znaczy że Twoja Karta Graficzna nie obsługuje DirectX10
Wejdź w "moje dokumenty" znajdź katalog "BFBC2Beta" potem edytuj plik "settings.ini" znajdź linijkę :"DxVersion=auto"
zamień na  "DxVersion=9" - zapisz i odpal grę...
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2010, 12:45:54 wysłana przez Ronin »
Oby do wiosny ...

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Stycznia 2010, 16:16:37 »
No i niestety moja radość w kwestii szybko niszczonych pojazdów była zbyt wczesna, ponieważ jak wszyscy wiedzą można sobie odblokowywać unlocki, tylko niestety (przynajmniej dla mnie) część z nich dotyczy np. opancerzenia pojazdów którymi się jeździ.
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Mirek78

  • Gość
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lutego 2010, 23:48:56 »
Gra bardzo fajna efekty świetne .Jedyny minus moja karta HD3850 256 gra tylko na "low" dobrze że nie tnie.

Offline Kamaker

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 9
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.7 Firefox 3.5.7
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lutego 2010, 14:23:26 »
Miki, na 4 C4 to i lepszy pancerz nie pomoże :D

Co do samego BC2. Za bardzo przerobili z konsoli. Nie podoba mi się to w tej mapie (bo nie mogę mówić o wszystkich mapach) że nie ma wysokich miejsc do campienia. Są tylko takie że dzięki bugowi lub helce możesz wejść co moim zdaniem niszczy rozgrywkę tak jak brak leżenia dzięki któremu mogłoby trudniej dostrzec strzelca wyborowego. Noże też mi się nie podobają, samonaprowadzające, wystarczy nacisnąć i z 50m zdejmiesz gościa.
Podoba mi się to że nie ma gdzie się chować praktycznie, że każda rozgrywka wygląda podobnie, nie identycznie ;p
Fajnie że przy rozpadaniu się budynku można przejść pod gruzami co daje dodatkowe schronienie.
Jest dużo fajnych i złych rzeczy. Wielu beefowcom się nie spodoba on bo to całkiem inna seria i inny BF ale mam nadzieję że gra osiągnie sukces a DICE zechce się bardzie zaawansowane menu, drużyny zrobić.

http://www.youtube.com/watch?v=UizRcJxAMhU

Jakby ktoś nie widział :>

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.3 Firefox 3.5.3
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Pierwsze wrażenia z BC2
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lutego 2010, 23:41:08 »
Co do tego że nie można leżeć to osobiście uważam że to plus i to duży, ta gra ma być dynamiczna, polegiwać można na kanapie przed telewizorem :). Przy tak natkanej osłonami mapie możliwość kładzenia się np. w krzakach, całkiem zamieniła by rozgrywkę w pojedynek snajperów. Poza tym wprowadza to więcej realizmu bo w rzeczywistości snajper siedzący w jednym miejscu to martwy snajper. Dlatego też pozbawienie camperów możliwości leżenia uważam za rewelacyjny pomysł, co nie zmienia jednak rzeczywistości że i tak będą.
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.