Autor Wątek: pankbajster w ogóle działa ? :-)  (Przeczytany 2279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BartM

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
  • BF 3 GUID: ecadb3bf
pankbajster w ogóle działa ? :-)
« dnia: 01 Listopada 2011, 19:18:12 »
Dwa dni temu moje siódemka wyzionęła ducha, reinstall sys+gry, zapomniałem uaktualnić PB
w BC2 i B3, zorientowałem się w tej chwili, przeglądając backup poprzedniego systemu,
właśnie sobie uaktualniłem, w każdym razie wczorajszą noc grałem bez aktualizacji,
a wszystko było ok, nic mnie z serwerów nie wyrzucało - rewelacja :mur:
Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: pankbajster w ogóle działa ? :-)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopada 2011, 19:34:34 »
i teraz wiesz dlaczego przyjeto i ciebie do grupy :browar: ;D :rotfl:
we few, we happy few, we band of brothers

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 7.0.1 Firefox 7.0.1
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: pankbajster w ogóle działa ? :-)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada 2011, 19:47:50 »
Bart, w przypadku instalacji BF-a3, wersja PB nie jest taka stara, więc mogło ci chodzić :)


Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0.1 Firefox 8.0.1
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: pankbajster w ogóle działa ? :-)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudnia 2011, 13:40:42 »
pomoc przy problemach z PB:

Sporo graczy Battlefielda 3, w tym ja, spotkało się z problemem, kiedy po kilku-kilkunastu minutach w grze gra zawiesza się twardo, wydając "brrrrrrrrrrrrrrrrrr" z głośników. Żadnego BSOD-a, żadnych informacji - jedyne co w takim momencie można zrobić to reset.
Przyczyna - to PunkBuster nie lubi się z waszym komputerem/oprogramowaniem w 64-bitowym Windowsie 7 (nieznane są mi przypadki na innych systemach)
Miałem już dosyć grania na tych kilku serwerach bez punk bustera, użerania się z ewidentnymi (i bezkarnymi) czitami i beznadzieje czekanie na pacza. Wziąłem więc sprawy we własne ręce.
Przyczyna zwiech może leżeć w jednej z rzeczy. Może pomóc wyłączenie tego czy tamtego programiku, np. Frapsa (w takim Battlefieldzie 2 PB wywalał za frapsa). Może to być wina karty dźwiękowej opartej o chipset Realteka (większość zintegrowanych). Może to być też coś innego. Tak czy owak mam tu dla was zestaw kroków, które - miejmy nadzieję - pozwolą rozwiązać problem - mnie pomogły.


 1. Ściągnij pbsetup.zip.
Rozpakuj do dowolnego foldera.
 
2. Idź do C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\PunkBuster\BF3\pb\ I skasuj wszystkie pliki z tego katalogu
Idź do D:\Games\Battlefield 3\ (czy gdziekolwiek BF3 jest zainstalowany) I pozbądź się folderu  \pb\
 
3. Idź do C:\Windows\SysWOW64\ I zlokalizuj PnkBstrA.exe oraz PnkBstrB.exe.
Ustaw kompatybilność obu plików na tryb Windows XP SP3 oraz zaznacz opcję "run as admin" (uruchom jako administrator).
 
4. Uruchom pbsetup.exe, dodaj Battlefielda 3 i przeprowadź aktualizację.
 
5. Otwórz 64-bitową wersję PowerShell (możesz wyszukać ją z poziomu Startu) i wpisz cd c:\windows\system32 [Enter] sfc /scannow. Zaczekaj na koniec skanu i zrestartuj system.
 
6. Otwórz PoweShell ponownie I wpisz cd c:\windows\syswow64 [Enter] sfc /scannow
 
7. Pozbądź się lagów, które może powodować twoja karta dźwiękowa:
7.1 Otwórz  edytor rejestru (regedit)
 7.2 Idź do: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
7.3 W tym miejscu powinieneś znaleźć wpis traktujący o network performance throttling – standardowa wartość to 10, zamień ją na FFFFFFFF (będzie wyglądała jak 0xFFFFFFFF kiedy zatwierdzisz)
8. Zrestartuj system
9. Zagraj na serwerze z włączaonym PunkBusterem, dużą liczbą kuponów w trybie Conquest Large. Jeśli po 20 minutach wszystko będzie grało to jesteś wyleczony! Jeśli nie, to spróbuj przeinstalować sterowniki karty dźwiękowej na możliwie najnowsze i powtórz kroki 1,2,3,4. Jeśli problem dalej będzie się powtarzał spróbuj wyłączyć kartę dźwiękową w biosie, aby potwierdzić, czy to problem z jej strony.
Proponuję przykleić temacik, mam nadzieję że komuś pomogłem :)


za G4G user: SavagE
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 11.60 Opera 11.60
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: pankbajster w ogóle działa ? :-)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudnia 2011, 18:07:13 »
Yoss  czy Ty potrafisz czytać i przeglądasz czasem nasze forum bez zalewania nas tonami bezsensownego spamu ??
Co napisali na G4G czego nie ma u nas na forum lub na forum battlefield.pl ??

http://www.forum.grupabrowar.pl/index.php/topic,139.0.html
http://forum.battlefield.pl/viewtopic.php?f=152&t=40310

Ustawianie PB w trybie XP SP3 to czysta głupota i dopraszanie się kłopotów bo generujesz sobie więcej problemów niż to jest potrzebne. Ten sposób pomaga tylko warezowym wersja Windows, przy oryginalnym nie ma takiej potrzeby.
Takie pseudo "porady" pomogą kilku a kilkudziesięciu wprowadzą syf i zamieszanie w systemie.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2011, 18:10:26 wysłana przez Pangrys »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 8.0.1 Firefox 8.0.1
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: pankbajster w ogóle działa ? :-)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudnia 2011, 00:31:50 »
 :sorry: MASTER. lecz slyszalem o problemach z PB (mimo przeprowadzania w/w czynnosci) - nastepnym razem bede mial gleboko w dEupie wszelkie pytania i prosby o pomoc
ku chwale
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2011, 01:19:14 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers