Autor Wątek: Jak zaoszczedzić na paliwie?  (Przeczytany 5094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KRISS--OL

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 162
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Jak zaoszczedzić na paliwie?
« dnia: 27 Lutego 2012, 20:08:15 »
Witam, jak w temacie dal zainteresowanych oczywiście, jesli kogoś to nie interesuje to niech z łaski swojej powstrzyma sie od głupich komentarzy.

http://www.youtube.com/watch?v=Ku06FJFRTpo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Z4bkHAPkjHQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=rCine6EDGjo&feature=fvwrel
Bądź człowiekiem a ludzie będą ludźmi.

Offline Krop.

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
  • BF 3 GUID: 7f95932c
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lutego 2012, 11:00:10 »
Woda jako zasilanie silnika to bajka, moc silnika nie będzie większa niż wartość energii wydzielonej podczas spalania paliwa.
Facet spalił  ok. 4 litry, co daje 3,4 kg, co daje 149 MJ, co daje wydzieloną moc 41kW (zakładając średnia prędkość 100km/h  :rotfl: :rotfl: :rotfl:), przy sprawności 50% mamy bryke o mocy 20kW  - dziękuje, nie po to kupuje 2 litrowego diesla, by mieć silnik malucha.

What happens in Vegas stays in Vegas

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Opera 11.61 Opera 11.61
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego 2012, 12:22:40 »
Natomiast z pojazdami elektrycznymi to prawda ... Ale auta na wodór to na razie mrzonka bo w przypadku wypadku, po rozszczelnieniu zbiornika mamy dość widowiskową i niebezpieczna eksplozję ...

Offline KRISS--OL

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 162
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lutego 2012, 13:11:58 »
Bądź człowiekiem a ludzie będą ludźmi.

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lutego 2012, 13:56:59 »
Motoryzacja mnie w ogóle nie pociąga, auta nie robią żadnego wrażenia na mnie, ot są i tyle.

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lutego 2012, 14:16:17 »
Motoryzacja mnie w ogóle nie pociąga, auta nie robią żadnego wrażenia na mnie, ot są i tyle.

identyczna opinia
zwykłe narzędzie, jak młotek, po prostu potrzebne - ma tylko działać
gdyby w L-N były tramwaje zamiast tych zawalidróg trolejbusów (niestety tez stoją w korkach i bardzo często je powodują) - pewnie nie miałbym autka
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lutego 2012, 14:44:24 »
ja mieć nie muszę na szczęście autka i nie mam, kiedyś dostaliśmy od teścia, ale po miesiącu oddaliśmy, strata pieniędzy jedynie

Offline KRISS--OL

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 162
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lutego 2012, 15:03:19 »
Niestety u mnie bez auta się nieda i dlatego siedzę , czytam próbuje mysleć i kombinuje co i jak żeby było taniej. Ale jakoś niebardzo mi to wychodzi niestety.
Bądź człowiekiem a ludzie będą ludźmi.

Offline Brodziu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lutego 2012, 15:33:56 »
ehhhh luty zamknął się u mnie prawie 4000km naliczniku, auto to "prawie" drugi dom ;-)

ale cytując Pana z drugiego filmiku:

"Chrześcijanie kochają ludzi, samochody i szybką jazdę !!"

... także Kocham Was  :browar: mój samochodzik i szybką jazdę - 15pkt karnych na kącie :)

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 17.0.963.56 Chrome 17.0.963.56
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lutego 2012, 18:29:13 »
Woda jako zasilanie silnika to bajka, moc silnika nie będzie większa niż wartość energii wydzielonej podczas spalania paliwa.
Facet spalił  ok. 4 litry, co daje 3,4 kg, co daje 149 MJ, co daje wydzieloną moc 41kW (zakładając średnia prędkość 100km/h  :rotfl: :rotfl: :rotfl:), przy sprawności 50% mamy bryke o mocy 20kW  - dziękuje, nie po to kupuje 2 litrowego diesla, by mieć silnik malucha.

Kropek ale jeżeli zamiast powietrza zrobisz mieszankę z wodorem to nie będzie więcej mocy?

Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline Krop.

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
  • BF 3 GUID: 7f95932c
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lutego 2012, 19:44:19 »
Trzeba włożyć by wyciągnąć. Te wszystkie wynalazki w najlepszym wypadku pozwalają odzyskać energię np podczas hamowania. A głównie służą
do wyciągnięcia kasy z kabzy. W filmie otrzymują wodór z elektrolizy wody - do tej elektrolizy potrzeba prądu, zwiększamy więc obciążenie prądnicy, ta obciążą silnik, który musi spalić wiecej, by jechać z tą samą prędkościa (znam gościa, co nie włącza ogrzewania siedzenie, ludzie kupują swiatła dzienne, by zmniejszyć zapotrzebowanie na prąd i oszczedzić na paliwie).
Jedyną rozsądną alternatywą jest instalacja LPG i to nie na dieslu (bo diesla też niektórzy "gazują")
Na allegro sprzedają generatory HHO - w sam raz oferta, jak ktoś się chce przekonać na własnej skórze, jak to działa, 2 stówki nie majątek :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2012, 19:54:21 wysłana przez Krop. »

What happens in Vegas stays in Vegas

Offline BartM

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • OS:
  • Windows Vista Windows Vista
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
  • BF 3 GUID: ecadb3bf
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lutego 2012, 00:31:41 »
Nie za specjalnie wchodząc w dywagacje z przedmówcami, podczas II światowej myśliwce miały (rozgrzane myśliwce, nie te startujące) wtrysk wody do "garów", co dawało dodatkową moc na krótki okres czasu, aż silnik zbytnio się nie wychłodził, woda ma lepszy współczynnik ilości oddanej objętości gazu od tradycyjnego paliwa, krótko mówiąc, przekładało się to na "chwilowe" zwiększenie mocy silnika, taki aimbot :P

Sprawność napędu spalinowego, nie przekracza 40% (lepciej w ropniaku), benzyna niecałe 30% (średnio 25%), pozostała energia to w większości ciepło, "minimalnie" zjada tarcie. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.
Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 10.0.2 Firefox 10.0.2
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lutego 2012, 01:14:00 »
Nie za specjalnie wchodząc w dywagacje z przedmówcami, podczas II światowej myśliwce miały (rozgrzane myśliwce, nie te startujące) wtrysk wody do "garów", co dawało dodatkową moc na krótki okres czasu, aż silnik zbytnio się nie wychłodził, woda ma lepszy współczynnik ilości oddanej objętości gazu od tradycyjnego paliwa, krótko mówiąc, przekładało się to na "chwilowe" zwiększenie mocy silnika, taki aimbot :P

Sprawność napędu spalinowego, nie przekracza 40% (lepciej w ropniaku), benzyna niecałe 30% (średnio 25%), pozostała energia to w większości ciepło, "minimalnie" zjada tarcie. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.

To prawie jak ze zwykłą żarówką żarnikową - 25-28% światło - reszta ciepło :)


Offline Reksio1

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 88
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • |P.O.S| Clan
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lutego 2012, 13:46:31 »
Natomiast z pojazdami elektrycznymi to prawda ... Ale auta na wodór to na razie mrzonka bo w przypadku wypadku, po rozszczelnieniu zbiornika mamy dość widowiskową i niebezpieczna eksplozję ...

Nie do końca się z tobą Przyjacielu zgodzę ,powód hm.. zbiorniki na gaz mają podwójny płaszcz który jest testowany na owe różne przypadki czyli temperatura ( w momencie pożaru samochodu ten zbiornik wybuchnie jako ostatni ) , siła zgniotu  ( uwierz mi że cuda można robić z nimi  ;) )  Tak naprawdę zbiornik na paliwo to największa bomba w samochodzie a nie wbrew ogólnym opiniom gazowy . Jeżeli chodzi o w/w wynalazek to tak jak przedmówcy pisali nie jest to do końca takie różowe  ;) W obecnej chwili najmniej kosztowne paliwo to instalacja CNG problem w tym że instalacja troszkę kosztuje no i mało stacji do tankowania jest , we Wrocławiu tylko jedna lecz korzyści jakie wynikają z instalacji CNG chyba nie muszę pisać - każdy wie ile kosztuje litr owego paliwa  ;D :D  Ot takie tam człowieka co tam cosik liznął w tym temacie . Pozdrawiam

Offline Reksio1

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 88
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.5 Firefox 3.5.5
    • |P.O.S| Clan
Odp: Jak zaoszczedzić na paliwie?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lutego 2012, 14:59:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=FA3nSL_b5cI

Tutaj następny etap pominięcia ON i PB  :o :P