Autor Wątek: Walka z wiat(NET)rakami???  (Przeczytany 33723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Walka z wiat(NET)rakami???
« dnia: 22 Lutego 2010, 17:03:10 »
Rozpocząłem bój o "normalny" internet ze swoim providerem - Netią.
Jak wiecie sprawdzaliśmy swego czasu pingi na serwerach i moje były delikatnie mówiąc "niespecjalne".
Złożyłem reklamację na badziewny przesył pakietów i stratę ponad 85% na ich pierwszym serwerze dostępowym (co specjalnie zaznaczyłem składając reklamację - niestety w formie rozmowy telefonicznej) i co? ...
I otrzymałem odpowiedź że (trzymajcie się, ja nie mogłem uwierzyć w to co czytam) :

"Dokładnie (sic!) zapoznałem się z przedstawioną przez Panią (umowa jest na teściową) sprawą. Ustaliłem, że podpisała Pani umowę (...) w wersji do 1 Mb/s. Przedmiotem reklamacji jest prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu Netia SA. Zaznaczam, że po wnikliwym (sic!) przeanalizowaniu problemu nie stwierdziliśmy nieprawidłowości w realizacji usługi (sic!). Wyjaśniam, że prędkość transferu uzyskana w wyniku testu jest poprawna*. Podana na umowie opcja prędkości oznacza prędkość maksymalną osiąganą przy idealnych warunkach technicznych**. Natomiast rzeczywiście osiągana prędkość może być niższa i zależy ona od warunków technicznych, takich jak: synchronizacja modemu u użytkownika końcowego na odpowiednią prędkość z DSLAMem, rodzaj fizycznego łącza pomiędzy użytkownikiem końcowym i centralą oraz odległość od tej centrali, parametry DSLAM, a także przepustowość Internetu zależna od występującego ruchu. (...)"

Po pierwsze (#$@%^*!) moja reklamacja nie dotyczyła prędkości tylko przesyłu pakietów.
* - o tym to ja wiem bo sprawdzali u mnie łącze kilkadziesiąt razy i do centrali mam stratę mniejszą niż nie jeden na łączu do drugiego pokoju, ale ja składałem reklamację dotyczącą straty pakietów (!) a nie prędkości - dokładnie ktoś się zapoznał.
** - mam idealne warunki techniczne - do centrali TP-sy a prędkość stale 1 Mb - czyli więcej niż w umowie.  

Sprawa została przekazana do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) i o dziwo okazało się, że w Polsce nie ma przepisów normujących jakość usług inernetowych.

Czekam co Netia odpowie do UKE ale prawdopodobnie sprawa skończy się w sądzie.

Przestrzegam wszystkich przed podpisywaniem umów przed przeprowadzeniem analizy technicznej (usługodawca ma taki obowiązek) i pisemnego poświadczenia możliwości pełnego świadczenia usługi. Poza tym stosujcie w każdej sytuacji formę pisemną wszelkiej korespondencji - ułatwia to wiele rzeczy.

W miarę rozwoju sytuacji będę Was na bierząco informował.

Wprost z pola walki
Wasz wysłannik
djDziadek.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2010, 17:06:57 wysłana przez djDziadek »


KotWariat

  • Gość
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2010, 20:05:09 »
Dziadek jeżeli chcesz walczyć z wiatrakami to TYLKO sąd-miałem IDENTYCZNĄ  sytuację tylko ja reklamowałem to od razy wtedy po pomiarach i otrzymałem identyczne pismo (widocznie mają takie druki :D ) a reszta urzędów kazała mi walczyć z Netią więc kółko graniaste  :cenzura: 
 U mnie skończyło się posłaniem setek ch.. i k...  :glupek: no i teraz czekam aż umowa z palantami mi wygaśnie-Netia jest do bani  :mur:

Offline Kotlet

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 172
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego 2010, 19:48:36 »
 Proponuję MULTIMEDIA. O ile dobrze wiem z poinformowanych źródeł taka sieć istnieje i dobrze się ma.....
OTO MOJE DANE I JAK WIDAĆ ZERO STRAT

An excellent result! Expect all Internet applications to work very well assuming you have sufficient bandwidth. Use Speedtest.net to see.
MOS greater than 4.37 (Example - a ping below 50 ms with 0% packet loss)
Dobra już Cię nie dołuję..... Życzę wytrzymałości i samozaparcia z wiatrakami mój ty Donkichocie
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2010, 20:11:10 wysłana przez Kotlet »

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego 2010, 08:25:16 »
To jest kotleciku pomiar na ostatnim serwerze a nie całość, moje pingi kiedyś też tak wyglądały, niestety wszystko się zmienia, w moim przypadku na gorsze, na forum SWT zamieściłem swego czasu wyniki swoich testów (sprawdź programem WinMTR - bardzo fajny -darmowy - tester przepływu pakietów), na razie czekam na odpowiedź od UKE, potem zobaczymy - Kotek się poddał, ja nie zamierzam, ponieważ jesteśmy w Eurokomunie, tamtejsze przepisy jasno stanowią jaka jakość łączy internetowych musi być spełniona przez usługodawcę - u nas takich przepisów nie ma ale jak już wspomniałem jesteśmy w tym (nie)zacnym gonie, więc może uda się coś wywalczyć.


Basia29PL

  • Gość
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lutego 2010, 12:43:03 »
To ja mogę napisać o Neti to tylko dobre rzeczy .Podpisałem umowę na lini TPSA na 36 miesięcy 1 MB.Pingi zawsze były do bani w dzień ponieważ moim zdaniem był duży ping bo klientów było dużo on line.Po 22 00 poprawiało się o 30 do 20 na serwerze BF 2142 .Nie mam powodu narzekać bo FRANCE TELECOM to stare technologie i nie modernizują starych sieci bo im się nie opłaci .Zawsze miałem wybór dostawcy ALBO TPSA ALBO TPSA .Mieszkam w takim niestety miejscu.

Zmieniłem prędkość z 1 MB na 2MB  bez problemu po 12 miesiącach co w TPSA było nie możliwe .POrostu podarli moją starą umowę na 36 miesięcy i podpisałem kolejną na 2 MB na 36 miesięcy bez kar itp.

Z wiatrakami nie wygra nikt .I wiecie dlaczego w ofercie TPSA znalazła się oferta INTERNET 6 MB ponieważ Urząd |Regulacji Telekomunikacji wygrał sprawę i TPSA  musiała rozszerzyć ofertę a NIE chciała dla klientów.

France Telecom to monopolista ..

A tak nie na temat .Dawno mnie nie było na Waszej stronie .JEST ZZZZZZZZZAAAje...............  graficznie.Oczywiście bez  wazeliny .Zawsze byłem i będę wzrokowcem ..

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lutego 2010, 14:13:59 »
Eeee tam, wzrokiem nie dasz żonie "do zrozumienia że jest ci bliska", co do Netii, też kiedyś nie narzekałem, nie chodzi o usługi Netii, chodzi bardziej o traktowanie klienta (czytaj uważnie wyżej) i o brak konkretnej odpowiedzi na "wołanie na puszczy".


Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.38 Chrome 3.0.195.38
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lutego 2010, 23:05:11 »

ma to samo
a chwilkę później już gorzej


i tak już zostało


a tak na Opole:

atak na Poznań:

atak na Warszawę:


SkyNet w Warszawie ??? ciekawe kiedy się pojawią pierwsze blaszaki ?
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2010, 23:16:27 wysłana przez Ronin »
Oby do wiosny ...

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lutego 2010, 09:36:27 »


a co powiesz o tym?... to oczywiście z pracy trasa Szczecin--Kraków--Poznań

edit.. a oto wyniki domowe
Poznan

Warszawa

Manchester
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2010, 20:53:06 wysłana przez dms_ducky »

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lutego 2010, 09:57:08 »
No Ducky - fachowo :)
A co powiecie na moje - najpierw pokaże, potem wytłumaczę w czym jest problem :)

To Poznań


To Warszawa


To Manchester

(przy tej próbie próbował zapakować mi się exploit - taka dygresyjka) :)

We wszystkich tych testach pokazuje że nie zgubiono pakietów - owszem, pakiety zaczynam gubić po ok. 10 - 12 sek. połączenia, ten test trwa za krótko, dlatego nawet tutaj nie wygląda to najgorzej, ale cóż ...  tylko wygląda.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2010, 10:07:49 wysłana przez djDziadek »


Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marca 2010, 20:40:46 »
Informuję wszystkich zainteresowanych, że wczoraj o godzinie 24:00 minął termin odpowiedzi Netii do UKE, wczoraj miał też do mnie zadzwonić technik z Netii, nie zadzwonił, w poniedziałek będę wiedział co te gnomy odpowiedzieli do UKE, ciekaw jestem jak tym razem zciemnią :)


Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marca 2010, 07:34:44 »
Witam wszystkich w ten piękny słoneczny poranek, mamy niedzielę 14 marca 2010 i święto !!!!!!!!!!!!!!!!

Zrobiłem dzisiaj (jak co dzień) test WinMTR-em.... i co????

SZCZĘKA MI OPADŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



WinMTR statistics
Host                                                                                  %   Sent   Recv   Best   Avrg   Wrst   Last
dsldevice.lan                                                                       0   238   238   0   52   125   68
Warszawa-bras3.inetia.pl                                                            0         238   238   42   46   123   45
WarsH002RT53-WarsH002RT22.inetia.pl                                      3   238   232   41   45   49   45
WarsH002RT22-KrakH001RT09.inetia.pl.250.238.83.in-addr.arpa    0   238   238   50   54   60   52
KrakH001RT09-KrakH001RT06.inetia.pl                                      0   238   238   46   53   125   84
onet-gw.krakow.sint.pl                                                            1   238   236   48   50   54   49
ruc-BR2.z.pok-BR2.net.onet.pl                                                 0   238   238   47   53   135   51
ruc-CR2.z.ruc-BR2.net.onet.pl                                                 1   238   236   47   51   123   51
ruc-CR1.z.ruc-CR2.net.onet.pl                                                 0   238   238   47   51   55   49
ruc-AGG1.z.ruc-CR1.net.onet.pl                                                 0   238   238   48   51   72   51
s4.m1r2.onet.pl                                                                        0   237   237   47   50   53   51

Tak się jednak zastanawiam, czy faktycznie nie warto czasami pogonić trochę wiatraki :P:)


Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marca 2010, 10:45:55 »
i skoczysz już narzekać?

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marca 2010, 10:53:50 »
A nie wiem, chyba poszukam sobie czegoś nowego - buuuuhhhhaaahaha


Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.38 Chrome 3.0.195.38
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marca 2010, 11:27:26 »
tak jak w dowcipie informatyków:
"...
-nie widziałem końca "Porwania Baltazara Gąbki"...
-    Dla czego?
-to przez "Me-Pingi"
                              ..."
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2010, 11:44:15 wysłana przez Ronin »
Oby do wiosny ...

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marca 2010, 11:54:35 »
Sprawa z Netią się nie skończyła, mieli odpowiedzieć do piątku i ani widu ani słychu - cóż "Kaczorku" jeszcze trochę posmęcę w w/w temacie - buuuhhhhaaahahaha.