Autor Wątek: Walka z wiat(NET)rakami???  (Przeczytany 33856 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Grudnia 2010, 07:33:06 »
Mam takie pytanko - obecnie mam łącze w INEI - operator kablówki - z parametrami : 6Mb/512kb
mam możliwość przesiąść się na  25Mb/1,5Mb kosz łącza wzrośnie o 11zł.
Tylko czy to ma sens takie przechodzenie ?
Wychodzę z założenia że więcej danych / szybciej wydostanie się z mojego blaszaka do serwera więc nie powinienem mieć takich lag-ów jakie mam obecnie.
Oby do wiosny ...

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Grudnia 2010, 08:00:43 »
Lagi pozostaną (to nie tylko sprawa twojej końcówk)i, pamiętaj że bc2 ma synchro w trakcie gry z 3 innymi serwerami, 2 pierwsze to ea 3 serwer na którym grasz i jeszcze na początku rozgrywki wtrąci Ci się eb (pb)  .. natomiast jeżeli w domu rozdzielasz net na innych użytkowników to każda złotówka ekstra się opłaci, sam mam 25/1 realnie 16-18/1 podział na pc, 3 lapki oraz 2 smarty, dynamiczny z qos na tomato 1.25 - jeżeli sam ściągam to muszę  down ograniczyć u siebie na 80% i da się grać ale luksusu nie ma (obc. na wlasne wew. ip), sporo zależy od pc'ta (ram, dysk, proc) w takich warunkach. Natomiast nawet nie zauważam kiedy żonka odpali jakiś film z mojego pc oglądając na swoich lapkach czy tv, drukowanie czy też coś tam ściąga z netu.

Offline Ogre

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 379
  • Uśmiechnij się! Świat stanie się piękniejszy!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 7.0.517.44 Chrome 7.0.517.44
    • Foto journal
  • BF 3 GUID: cf62a362
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Grudnia 2010, 08:14:59 »
A na co zwracać uwagę jeśli chcę rozdzielać sieć po mieszkaniu? Obecnie korzystam z routera, na jakim pracował Newton wymyślając grawitację. Jeśli by się zdarzyła przesiadka na lepsze łącze to będę musiał zainwestować w cosik nowszego. Dodam, że pracuje u mnie głównie PCt, żona na lapku i od czasu do czasu ktoś się podłącza gościnnie.
Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach, jest rzeczą niewieścią.
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Grudnia 2010, 09:23:27 »
A. Może masz racje :)
B. Widocznie jest tak jak mówisz  :medit:
C. Oczywiście że tak jest  :lol:
D. Zawsze mówiłem że wiesz lepiej   :rotfl:
E. Zgadzam się z Tobą w 100%  :padam:


( ale o co chodzi..............)
Mam jeszcze kilka odpowiedzi , ale te starczą :) :)

Przepraszam jeśli cię uraziłem (nie)miałem takiego zamiaru po prostu nie wczytały się wyniki a było widać tylko pustą tabelkę - teraz widzę wyniki i.... jestem ciekaw ile płacisz za takie łącze :)


Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Grudnia 2010, 09:23:39 »
Czyli że przyrost z 512kb na 1,5Mb powinien nieco przyspieszyć komunikacje przy BF BC2 zwłaszcza przy odpalonym dodatkowo Mumblu ?
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2010, 09:26:43 wysłana przez Ronin »
Oby do wiosny ...

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Grudnia 2010, 09:25:08 »
Teoretycznie powinien w praktyce nie wiadomo jak to dziadostwo działa i co kombinuje :)


Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Grudnia 2010, 09:48:51 »
mumble w zaleznosc od codec'a 32-128kb (w dwóch kierunkach)
bc2 - wystarczy 256kb

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Grudnia 2010, 10:00:26 »
Czyli pozostaje mi tylko sprawdzić organoleptycznie :)
Oby do wiosny ...

Offline waszka

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 366
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Grudnia 2010, 10:12:48 »
..... dynamiczny z qos na tomato 1.25  ......  Natomiast nawet nie zauważam kiedy żonka odpali jakiś film z mojego pc oglądając na swoich lapkach czy tv, drukowanie czy też coś tam ściąga z netu.

Ducky powiedz jak to zrobiłeś z tomato. Poustawiałem QoS u siebie ale jak żonaka odpali lapka i zacznie przeglądać swoje pudelki to ping w grze nagle skacze mi na 500 :/



Offline Wulfen

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 85
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Grudnia 2010, 10:20:18 »
a ja powiem tak od przybytku leb nie peka oraz ludowa madrosc ze im wiecej tym wiecej jak mawiali słowianie:D mysle ze jak taka mala roznica w cenie to bierz 20mb:D

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Grudnia 2010, 11:23:20 »
Cytuj
Ducky powiedz jak to zrobiłeś z tomato...
zapoznaj się z tym :) http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=32&thread_id=6128

Offline MrQba

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 210
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Grudnia 2010, 20:51:06 »
Cytuj
Przepraszam jeśli cię uraziłem (nie)miałem takiego zamiaru po prostu nie wczytały się wyniki a było widać tylko pustą tabelkę - teraz widzę wyniki i.... jestem ciekaw ile płacisz za takie łącze

Uraziłeś ?? no co ty , a niby czym .  :piwo:

za łącze płacę 111 pln miesięcznie

Jeżeli stado nie potrafi zrozumieć pewnych zasad dobrowolnie, należy  poddać je tresurze, dla jego dobra, by w swojej głupocie nie zawędrowało nad przepaść i nie zrobiło epokowego kroku naprzód

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 6.0 Firefox 6.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Sierpnia 2011, 00:45:39 »
No cóż panowie, czas odgrzać wątek Netii i jej problemów z załatwieniem czegokolwiek.
Jak wiecie (na szczęście nie wszyscy) zmieniłem lokalizację zamieszkania, trzeba było więc przenieść usługi do nowego lokum, żeby jednak nie było tak łatwo przeprowadziliśmy z teściową cesję umowy (umowa trójstronna ze względu właśnie na Netię na łączach TP) w kwietniu b.r. z wejściem w życie z 1.06.2011 (TP ma na to 30 dni ale z zaznaczeniem że od pierwszego dnia kolejnego okresu rozliczeniowego) i wszystko byłoby pięknie gdyby nie:
1. Przez dwa tygodnie nikt w żadnej firmie (Netia i TP) nie był w stanie powiedzieć mi jak to przejdzie w Netii i kto ma to załatwiać
2. Wydział Usług Regulowanych (w TP), który zajmuje się usługami na łączach TP stwierdził, że to TP ma poinformować Netię o cesji i temat ma być zamknięty, pracownicy TP twierdzili, że w żadnym wypadku itd.
Idąc w końcu po rozum do głowy i odgrzewając kontakty, wysłałem zapytanie do pani z UKE (która prowadziła poprzednią batalię) z zapytaniem jak to w końcu ma być i czemu nikt nic nie wie? Otrzymałem odpowiedź że sam muszę wysłać dokumenty do Netii (pytanie pierwsze) i że ona (ta pani) nie ma kompletnie pojęcia dlaczego nikt nie informował mnie o tym (pytanie drugie).
Wysłałem więc dokumenty mailem (wraz ze skanem dowodu osobistego) i już miałem się cieszyć całą zabawą z netem w nowym miejscu ale:
od 24 czerwca (wysłanie maila do Netii) do 1. sierpnia walczyłem o to aby szanowna Netia wysłała do mnie dokumenty jakie musiałem im odesłać (po kiego grzyba jeśli dostali wymaganą ustawowo kopię porozumienia trójstronnego) i dostałem, właśnie pierwszego sierpnia dotarła do mnie umowa - niestety z błędem w danych, który uniemożliwiał odesłanie tej umowy podpisanej - porażka.
Znowu walka o to aby przysłali mi poprawną umowę (wysłałem pismo - maila - przedprocesowe nr1), dostałem indywidualnego konsultanta w Netii, który co dzień zaczął informować mnie o postępach, i dostałem dokumenty (mailem - o dziwo można coś od nich wysłać) 2 sierpnia, wypełniłem i odesłałem 3 sierpnia mailem i pocztą.
Dostałem informację od konsultanta, że niestety mimo starań cesja wejdzie w życie dopiero 1.09.2011 i wtedy zacznie się proces przeniesienia usługi na nowy adres (de facto podpisanie nowej umowy).
Ponieważ cała ta sytuacja z lekka mnie rozdrażniła, wysłałem ZAPYTANIE do UKE - jak to właściwie jest z tą cesją i z przeniesieniem usługi i jakie są terminy na realizację takiej usługi.
Odpowiedź z UKE spadła na mnie jak grom z jasnego nieba 19 sierpnia - NETIA WYPOWIEDZIAŁA MI UMOWĘ CESJI Z 3 SIERPNIA I UMYŁA RĘCE, szlag mnie trafił... wysłałem reklamację i pismo przedprocesowe nr2 (do Netii, do mojego konsultanta i pani kierownik działu reklamacji, na którą namiary dostałem z UKE) - 20 sierpnia (wreszcie mogłem, wcześniej nie było czego reklamować), w reklamacji zawarłem żądanie  zwrotu płaconego abonamentu (przez 3 miesiące płaciłem za nie działająca usługę) i zwrotu kosztów użytkowania w tym czasie internetu mobilnego, który musiałem nabyć będąc (w moim mniemaniu) związany umową na internet z Netią. Rozpocząłem również sprawdzanie ofert innych providerów (Toya i TPsa).
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój przedstawiciel z Netii, rozmowa z mojej strony miała być krótka, zwięzła i nie miła dla jegomościa, skubany spodziewał się takiej reakcji z mojej strony, więc najpierw powiedział, że ma dla mnie być może interesującą propozycję, a potem spytał: "czy chce pan ze mną rozmawiać", ponieważ nie miałem nic do stracenia stwierdziłem że ok.
Po długich przeprosinach i zapewnieniu  ze również jest zaskoczony załatwieniem sprawy przez swoją firmę i może mi w ramach rekompensaty zaoferować 20 zł zniżki na abonament - PRZEZ CAŁY OKRES TRWANIA UMOWY, i czy jestem zainteresowany taką propozycją, odpowiedziałem że chyba tak, ale jednak Netia straciła w moich oczach bardzo dużo i jako zadość uczynienie to jednak nie jest specjalnie dużo, na zadane mi pytanie co było by dla mnie satysfakcjonujące, odparłem że nowy router - Netia spot - ale bezpłatnie (potwierdził) i na własność - i tu go trochę zatkało... jednak się zgodził :)
I tak o to, jeśli wszystko się skończy wreszcie tak jak powinno, Netia odda mi kasę (kilka stówek) i jeszcze płacić za internet (10 Mb - nie mogę niestety mieć więcej w nowym mieszkaniu) będę poniżej 40 zł przez dwa lata :)
Warto walczyć o swoje i być cierpliwym - czego i wam życzę.
Internet będę miał na początku września, ale w tym wypadku już warto poczekać.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2011, 00:48:43 wysłana przez djDziadek »


Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 11.50 Opera 11.50
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Sierpnia 2011, 08:45:00 »
...Netia odda mi kasę (kilka stówek) i jeszcze płacić za internet (10 Mb - nie mogę niestety mieć więcej w nowym mieszkaniu) będę poniżej 40 zł przez dwa lata :)
Warto walczyć o swoje i być cierpliwym - czego i wam życzę...

.. a przy okazji cala reszta osób na ts-ie zyskała :).. zero spinek ze strony Dziadka :)

ps. co to za router? nie wiesz czasem na jakim procku chodzi?

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 6.0 Firefox 6.0
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Walka z wiat(NET)rakami???
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Sierpnia 2011, 09:01:25 »
Niestety nie wiem, ale jak dostanę - rozmontuję i sprawdzę :) - będę mógł :)

Dzięki Ducky (Brutusie) - jak zwykle można liczyć na Twoje wsparcie :)