Autor Wątek: ArmA 3  (Przeczytany 14781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
ArmA 3
« dnia: 10 Marca 2013, 22:23:13 »
W sumie nie ciekawilo mnie to za bardzo, ale w porownaniu do Army 2 to wszystko wyglada tak niesamowicie plynnie, juz jest pelno serwerow i modow! Jakby wyszedl do tego mod w stylu Americas Army w zamknietych przestrzeniach to pewnie bym musial w koncu to miec.  A tak w wolnej przestrzeni realistyczny symulator jest troche przerazajacy hehe Mam nadzieje, ze Dayz bedzie podobnie do tego dzialac.  Arma 3 wyjdzie dopiero Q3 2013.  A gameplaye sa z wersji alpha.  Ale niesamowity potencjal.  Sprobowalbym ale samemu ta gra jest raczej ciezka.  ;)

wyglada przeslicznie:
http://www.youtube.com/watch?v=mUJvNxoVxt0
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MRGVqL4SLxk
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RcbQk5VXKNE
http://www.youtube.com/playlist?list=PLQEd6zRLOafX53dmxxugEoVNaJyC307fi ten gosc dobre video kreci

mniej powaznie:
http://www.youtube.com/watch?v=ORtngmW93xg&feature=share&list=PLQEd6zRLOafX53dmxxugEoVNaJyC307fi ;D
http://www.youtube.com/watch?v=HTFN8fkCnJE
http://www.youtube.com/watch?v=GeKzBz8y5Co wasteland mod
http://www.youtube.com/watch?v=cfFWDzH330k lol
http://www.youtube.com/watch?v=VtjVqNlvuDE zombies totalna alpha

Kwestia modow do tak poteznej gry jest niesamowita.  Kusi :)
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 20:57:10 wysłana przez Pangrys »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marca 2013, 19:36:20 »
A jesli chodzi o Arme to tez polecam ze wzgledu na DayZ mod, pewnie do 3 czesci tez przeniosa. Samo DayZ bedzie w wersji standalone, wiec raczej nie warto kupowac dla samego moda obecnie. Ale jest to przednia zabawa by ze znajomymi przezyc wspolna przygode. naprawde przygode. Jesli ktos lubi zombiaki i survival to pozycja obowiazkowa. Tylko wiele to z szootera nie ma. Sama Arma 3 chyba bedzie bardziej zmodowana niz ktos bedzie gral w "klasyka"

DayZ akurat gorąco polecam, niesamowity klimat.

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 25.0.1364.172 Chrome 25.0.1364.172
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marca 2013, 13:49:26 »
pooglądałem sobie trochę tych filmików z arma 3 i to naprawdę bardzo przypomina ofp2, też duży nacisk położony na taktykę, mniejszy na strzelanie, zaciekawiło mnie to, tylko w takim wypadku, trzebaby mieć dobry team na teesie, aby sensownie pograć

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marca 2013, 14:32:39 »
Czy dobry to nie wiem, wazne, zeby byl, bo samemu po prostu ciezko, a tak przynajmniej mozna pogadac. Arma jest bardziej multiplayerowa gra od OFP. Kupilbym ale jesli chodzi o multi to moj pc raczej klęka do miecza...

No i to chyba raczej sandbox mmo niz po prostu shooter, kazde miejsce ktore widzimy na ekranie, to mozna tam dojsc. Co ciekawe są tez chyba mniejsze mapki. Moglby ktos zrobic moda jak Americas army. Mod toolsy/edytor oferuja wiele w tej grze. btw. slyszalem jakies plotki o americas army 4. No dzieciakow to tam wielu nie bedzie ;]

DayZ to przeciez mod do Army 2, a widzialem, ze macie taki kanal na TS ;]
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2013, 14:40:58 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marca 2013, 14:29:54 »
posiadam arma 3 alpha lite i... zacinki scinki, problemy z myszka (brak mozliwosci jej uzycia, np. brak zoomowania) brak mozliwosci przypisania klawiszy etc... sa to nie tylko moje bolaczki jak i uwagi ( http://steamcommunity.com/app/228800/discussions/ ) imho plastyka = wyglada gry,  daleko jak na te chwile odbiega od coda, moha czy bfa... coz zobaczymy co dalej.

ps na filmikach to raczej inna gra, niz ta w ktora gralem i grywam...

oby nie bylo tak z arma3 jak z gra breach - w zasadzie nigdy niedopracowana, a zapowiadajaca sie cudnie...
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=tLS9ghiqolA&feature=endscreen
http://www.youtube.com/watch?v=WmnUHof7D8w
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2013, 14:37:01 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marca 2013, 15:58:57 »
Przepraszam Cie bardzo ale, ze co? W ogole po cholere porownywac do moha, coda, bfa? To nie ma najmniejszego sensu. Po drugie cod nie ma startu do tego gry jesli chodzi o grafike. Zreszta imo Arma bije te tytuly jesli chodzi o grafike, przy tym dziala przyzwoicie jak na alphe. Dla mnie jest taka jak na filmach, jaka plastyka? Co przez to rozumiesz?
A bf do dzisiaj dziala z dupy. Z myszka problemow nie mialem. A o moh to szkoda sie wypowiadac, bo ta gra to jedna wielka parujaca kupa. A arme 3 ciezko nazwac fpsem, raczej mmo sandboxem.

btw. to jest ALPHA a premiera pod koniec roku, mimo to na moim żęchu dziala wysmienicie jesli chodzi o Single, i pozniej jak znalazlem dobry serwer multi to rowniez dziala ok. Na phenom x2, gtx 460.

Sam mowiles, ze nie chcesz realistycznych gier, dlatego odpuscilbym sobie ten tytul na Twoim miejscu.
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2013, 16:03:12 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marca 2013, 16:58:47 »
Ano to, ze co jest napisane np. w watkach na forum STEAM dotyczacych gry ARMA3, realizm a obecna mechanika/plastyka gry to 2 rozne sprawy, to co jest obecnie  to lipa, i bardzo daleko tej lipie do obecnie wiodacych tytulow fps, a co bedzie pod koniec roku to czas pokaze.

I w zupelnosci zgadzam sie ze zdaniem wielu grajacych OBECNIE w ARMA3 (btw na TSie DBQ jest kilka osob grajacych w arma3 alpha lite), ze jest b. wiele problemow z gra, iloscia klatek itp itd, powtarzam, plecam lekture forum: http://steamcommunity.com/app/228800/discussions/
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marca 2013, 17:13:46 »
Co to jest plastyka w grze komputerowej? Mam rozumiec, ze mechanika, tak?

"realizm a obecna mechanika/plastyka gry to 2 rozne sprawy, to co jest obecnie  to lipa, i bardzo daleko tej lipie do obecnie wiodacych tytulow fps"
z tego zdania wynika, ze arma 3 jest mniej realistyczna od bf, moh (sic!!!!), cod. what?

Tak, jest wiele problemow z gra, bo to alpha... ale osobiscie gra dziala mi lepiej niz arma 2.

A czesc weteranow Army uwaza, ze Arma 3 jest bardziej casualowa, dlatego im sie nie podoba. Gra taka jak arma nigdy nie bedzie popularna jak cod czy bf, zawsze byla to nisza (mod dayz stal sie bardziej popularny  nawet). A na tym forum widze w 90% problemy z wydajnoscia, co jest oczywiste.

A nowe cody, bfy, a zwlaszcza moh to gry chujowe. Ale nie ma sensu porownywac tych gier do army. Jesli ktos chce by arma byla bardziej jak bf to cos z nim nie tak. Arma bedzie w stylu jade 10 km, lece 20 km, czolgam sie 100m i gine, bo taka ma byc.
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2013, 17:19:57 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marca 2013, 17:56:46 »
zdaje sie, ze nie chcesz przeczytac tego co napisalem, a wtryniasz swe interpretacje:
to co zastalem w grze arma3 alpha lite, jest malo realistyczne, malo tego obecnie gra ma w c.h.u.j problemow soft-hardwarowych i nie pisze tutaj o marszu 3 dni i czolganiu sie 5 lat aby zginac w 0.2 sekundy, wyglad gry jest w miare, ale bledy i problemy KOSZMARNIE WIELKIE i czekam na ich usuniecie, aby moc w pelni ocenic np w becie (od czerwca) jak sie gra

btw mam zamiar zakupic wersje digital delux, ale to gdzies w maju, najpierw wymiana sprzetu pod bf4 ;]
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marca 2013, 18:51:41 »
i tak jest dalej bardziej realistyczne niz wspomniane tytuly. A piszesz tak, ze trudno mi zrozumiec co masz na mysli. Na dodatek pytam o co Ci chodzi, to nie odpowiadasz.
Moze po prostu masz jeszcze bardziej lipny sprzet ode mnie?

btw.
Cytat: [Yossarian
mnie np interesuje (praktycznie wylacznie obecnie) debilna szczelanka z serii bf, oddalona od realizmu (przemarsz np 2h do celu /przeciwnika vide arma, nie kusi mnie),
hipokryta?

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marca 2013, 19:25:17 »
przeczytaj to co zacytowales, bardzo powoli i bardzo uwaznie (zwlaszcza tresc pierwszego nawiasu)... potem zastanow sie na znaczeniem slwa: hipokryta...

co do sprzetu: q8300, 8gb ram, ati 7850 2gb, mobo: asus p5kc

twoja ukochana arma3 jest w tej chwili, okresmy to b. lagodnie dla ogromnej rzeszy ludzi NIEGRYWALNA, nie tylko dla mnie.

cytaty:
My specs: i7 3820
gpu: Asus HD 7970
Ram: 16 gigs
And, with that, the helicopter mission is nearly unplayable due to low FPS. It's ridiculous



I have a GTX 660 Ti I tried to play this game all ultra settings and I was only getting 20-30 FPS so I tried to play the game all low settings just to see how much fps I could get and yet I got the same result 20-30 FPS. I was trying to figure it out way so I checked my CPU usage from EVGA prescision and it says avg 20-40% CPU usage loaded it never even went above 50% usage. Is anyone here having a same issues as me?

http://steamcommunity.com/app/228800/discussions/0/828933455604974803/
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Marca 2013, 20:00:43 »
Tak, wiem, ze sa problemy z fpsami itp. dlatego jest to alpha, temu nie przecze. Mi Single dziala na receommended ustawieniach dobrze, multi tez w sumie. Chodzi mi o cala reszte i stwierdzam, ze jak na alphe jest bardzo dobrze. Poza tym w tej grze 30 fpsow moze w pelni wystarczyc.

Dalej ten cytat co podalem znaczy tyle, ze realizm w arma jest slaby w porownaniu do innych tytulow. Naucz sie pisac, pozniej mow ludziom by sie nauczyli czytac. Tamto zdanie nie jest jednoznaczne.

Nie, nie jest to dla mnie ukochana arma. Nawet nie wiem czy kupie. Bo nie wiem czy mam czas na takie gry.
Wiem co znaczy "hipokryta", wedlug tego co napisales to wczesniej, to w ogole nie powinna Cie ta gra interesowac, ani tu pisac, ani kupowac. A tu nagle widze narzekanie na temat realizmu. wtf?

« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2013, 20:05:59 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Marca 2013, 20:12:07 »
chlopie nie narzekam na realizm, zauwazam, ze obecnie odbiega gra od tego co widac na filmikach, i wiem ze to alfa i mam nadzieje, ze to naprawia na tyle aby mozna (wkrotce) nabrac rozeznania, co do wartosci tej gry

btw: mozna grac rowniez dynamicznie w arme, o czym przekonuja mnie znajomi na TSie, dlatego odwazylem sie po nia siegnac, mimo twojego mojej osoby zaszeregowania, mam nadzieje, ze wybaczysz mi to, przy calej mojej ulomnosci a twej wyzszosci
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2013, 20:14:49 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Marca 2013, 20:41:27 »
Nie zaszeregowalem, po prostu chce miec jasnosc co do tego o czym mowimy. A mysle, ze teraz sie udalo.

Ja kupilem arma 2 i w ogole mi nie podeszlo, ale zagralem w DayZ i bardzo mi sie spodobalo i teraz z podobnym nastawieniem siadlem do Army 3 i moim zdaniem tylko z takim nastawieniem moge w to grac. Nie patrzac na ta gre jako szczelanke a bardziej massive multiplayer z otwartym swiatem z domieszka sandboxu. Czyli mozna posiedziec, pogadac na TS, nawet z userami serwera, gra skutecznie odstrasza mlodziencow, co napieprzaja w CSa i mozna spokojnie pograc.

I mozna pograc dynamicznie, ale czasami by dotrzec do miejsca walk potrzeba dlugich minut.

PS. Silnik army nigdy nie nalezal do super dzialajacych, ale obecnie prawie kazda gra wychodzi nie dorobiona, np. BC2 mial ogromne problemy na starcie. Majac porownanie z army 2, czesc 3 zapowiada sie bardzo dobrze.

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows 8 Windows 8
  • Browser:
  • Opera 12.14 Opera 12.14
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: ArmA 3
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Marca 2013, 22:00:05 »
ale obecnie prawie kazda gra wychodzi nie dorobiona, np. BC2 mial ogromne problemy na starcie.

Jakie problemy miał BC2 na starcie ?? Konkrety proszę, bo z tego co ja pamiętam, większości z Grupy BC2 działał idealnie.