Autor Wątek: Kilka pytań o multi  (Przeczytany 3601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monthy

  • Gość
Kilka pytań o multi
« dnia: 18 Marca 2010, 10:26:10 »
Witam,

jak wiecie jestem nowy i dopiero zaczynam przygodę w świecie BF. Podczas kilku godzin jakie udało mi się spędzić w multi zauważyłem kilka ciekawych czynności a nie bardzo wiem jak je przywołać:

- raz zdarzyło mi się zauważyć migającą nad graczem z drużyny ikonę amunicji. Czy pokazuje się automatycznie przy niskim jej stanie czy przywołuje się ją jakimś klawiszem? Podejrzewam, że z apteczką i niskim stanem zdrowia dzieje się podobnie.
- innym razem gracz z mojej drużyny wydał mi komendę głosową abym poczekał na niego pojazdem (chciał się zabrać na przejażdżkę.
- odkryłem też, że można wydać rozkaz do zaatakowania wybranej bazy czy każdy może wydać taką komendę? Chyba nie bo powstał by jeden wielki kocioł, więc kto może?
- aha i ciekawostka czy są serwery na których nie odnawia się życie? W serwerach COM MW2 można było ustawić taką opcję więc może i w BFBC2 też się da. Wtedy medyk miał by co robić :) No i rozgrywka była by o wiele bardziej realistyczna.

Czy to możliwe że wskazuję na innego gracza i wciskam "Q" co przywołuje odpowiednią komendę? A może da się podobnie jak w CS'ie lub COD MW1 wybrać komendę którą chcę wypowiedzieć?


WIL@KILL

  • Gość
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marca 2010, 10:39:48 »
Witam ;)
Widzę że nie tylko ja mam taki problem, nie działa mi przycisk "Q" podczas gry.Ale nie wiem czy ktoś spotkał się z takim problemem, że nie da się sterować pojazdami latającymi myszką? za to da rade klawiaturą  :mur:  ale tylko na multi w campani jest ok. po za tym że nie działa cholerne "Q"  :P

Monthy

  • Gość
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca 2010, 10:56:25 »
Musisz sprawdzić ustawienia klawiatury. Może coś się poprzestawiało jeśli zmieniałeś defaultowe klawisze. Co prawda latanie Apachem jest skomplikowane ale wiernie odzwierciedla fizykę latania heli. U mnie da się mychą sterować. Klawisze służą do zwiększania lub zmniejszania ciągu i podstawowych skrętów lewo/prawo. Prawda jest taka że do zabawy pojazdami latającymi mapy są ciągle za małe.

Dla mnie najlepszą zabawą były by wojny pancerne. 16 maszyn po obu stronach ala bitwa pod Kurskiem :) Obczajcie to:
http://www.worldoftanks.com/
http://www.worldoftanks.com/media/gallery/default/german_tree_.jpg
http://www.worldoftanks.com/media/gallery/default/WOT_1280_1024_Tiger_1_eng.jpg

Oj ależ to będzie cudowne!


« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2010, 13:03:24 wysłana przez Monthy »

Monthy

  • Gość
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marca 2010, 09:19:51 »
Dobra magiczny klawisz "Q" rozszyfrowany. Swoją drogą fajnie to wymyślili. Dużo prostsze niż klikanie kombinacji klawiszy żeby wybrać odpowiednią komendę. Choć w CS'ie miało to też swój urok.

Wskazujesz tylko obiekt i wciskasz "Q". Reszta robi się sama :)

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marca 2010, 10:35:08 »
No ja mimo, że BF:BC2 to też mój pierwszy raz z BF-em w ogóle, ale mogę już co nieco powiedzieć:

1. Jeżeli coś miga, to znaczy, że tego potrzebuje. Amunicja - potrzebuje amunicji, którą może mu dać szturmowiec, jak ma odblokowaną skrzynkę. Krzyżyk nad głową, oznacza, że ktoś jest ranny i potrzebuj pomocy medyka, jak ma apteczke to rzuca i leczy.
2. Komendę o podwózkę to norma, sam jak chce się dostać gdzieś szybko a ktoś jedzie to wciskasz Q i czekasz, może cię podrzuci.

Co do reszty to już bardziej doświadczeni koledzy niech się wypowiedzą :-)

WIL@KILL

  • Gość
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marca 2010, 11:44:19 »
No rzeczywiście :Q" działa w ten sposób jak piszesz  ;) więc jeden problem mam rozwiązany  :P Zostało tylko sterowanie myszką w pojazdach latających  :medit: reinstall gry nie pomógł  :mur:

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6 Firefox 3.6
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marca 2010, 12:52:11 »
a co masz za problem z myszką? Może w opcjach odwróć myszkę i spróbuj.

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.38 Chrome 3.0.195.38
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marca 2010, 18:41:17 »
Heli najlepiej sterować z klawiatury... ja z tym nie mam problemów...
- strzałki działają jak wolant 
- "W" i "S" jak przepustnica
- "A" i "D" kontrolują wychylenie głównego rotora na boki
Oby do wiosny ...

Monthy

  • Gość
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marca 2010, 20:42:31 »
WILL@KILL

hmmm być może nie znasz pewnych reguł a raczej zasad fizyki. Trochę teorii:

Śmigła w heli wytwarzają tylko ciąg w pionie. Jeśli dodajesz "gazu" to heli leci tylko pionowo w górę. Żeby uzyskać składową prędkości w poziomie musisz pochylić dziób do dołu. Jeśli odchylisz dziób do góry to uzyskujesz składową poziomą prędkości do tyłu czyli hamujesz lub zaczynasz lecieć do tyłu. Samo używanie "A" lub "D" obraca tylko heli w miejscu w lewo lub w prawo. "A" i "D" sterują małym śmigłem na ogonie heli. Stosuje się je po to równoważyć moment obrotowy heli wokół osi pionowej głównego śmigła. Tak więc jeśli w heli wysiądzie małe śmigło na ogonie cały będzie wirował zgodnie z ruchem głównego śmigła :) Często to widać nawet na filmach :)

Opis dotyczy defaultowej konfiguracji klawiszy (bez odwracania myszki)

Zanim drugi raz zrobisz reinstalkę spróbuj tej metody. Nie sądzę aby był jakiś problem z grą.

WIL@KILL

  • Gość
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwietnia 2010, 10:47:01 »
Spox już do tego doszedłem ;) na multi wszystko hula ;P Tak czy siak, dzięki za info  :piwo:

Offline Ronin

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 320
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 3.0.195.38 Chrome 3.0.195.38
    • Windows live.pl Brodzia
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwietnia 2010, 11:12:18 »
Ostatnio troszkę się wściekam na klawisz "Q" jeśli widzę wroga i chcę go wskazać , a obok niego stoi nasz pojazd ( podobnie z medykiem lub mechanikiem) zamiast wskazać wroga który jest centralnie w polu widzenia otrzymujemy komendy "Potrzebny transport" ("ranny żołnierz"  lub "dajcie tu amunicje") - brak w tym logiki.
Oby do wiosny ...

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.2 Firefox 3.6.2
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwietnia 2010, 17:57:38 »
najlepsza metodą jest zniszczyć przeszkodę, potem spoty wchodzą bez problemu :)
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Kilka pytań o multi
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwietnia 2010, 23:02:18 »
Najlepszą metodą jest zniszczyć wszystko, wtedy spoty nie są potrzebne :)