Autor Wątek: Dzień Doberek  (Przeczytany 4869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.2 Firefox 3.6.2
Dzień Doberek
« dnia: 02 Kwietnia 2010, 11:46:45 »
okropnie spodobała mi się Wasza hmm... myśl przewodnia - o starych graczach bawiących się we wspólnym gronie bez żadnego ciśnienia na wyniki, staty tudzież inne bzdety jakże jednak ważne dla ciut młodszych ode mnie graczy (ciekawe czy moja interpretacja jest zgodna z rzeczywistością ?)

coś o sobie
imię me brzmi: Paweł
z miasta jestem to widać (na szczęście przez Mumbla nic nie czuć  ;) ) a nazywa się ono: Lublin (Polska Wschodnia)
wiek mój podeszły, spełniać wiec będę wasze wymagania w tym przynajmniej zakresie: 42 latka
Charakterek mam parszywy ludzie mnie nie cierpią co nie przeszkadzało im jednak grać ze mną w różnych gildiach WoWa, klanie BF2 i zapraszać mnie na na BroWara na lubelskiej starówce. Ot taki stary maruda lubiący pisać nie cierpiący zbyt dużo mówić czasem choleryczny czasem do rany przyłóż. Z wiekiem jednak coraz spokojniejszy.
Pracuje sobie spokojnie w firmie informatycznej zajmującej się produkcją i sprzedażą oprogramowania dla biznesu jako handlowiec (a przynajmniej tak mam napisane w papierach)

Bf'owa historia:

w zamierzchłych czasach kiedy w moim mieście oryginalne gry widziało się jedynie na obrazkach pykałem sobie spokojnie w BF1942 co mi najlepiej jednak nie wychodziło z uwagi na sprzęt

BF2 (naturalnie oryginał od jakiegoś czasu jestem zaciekłym przeciwnikiem piratów - nie mam żadnego w co nikt ze znajomych nie chce mi uwierzyć). Grałem w 2 świetnych klanach ETCS - naprawdę wspaniała grupka dorosłych osób, niestety w pewnym momencie pokłóciłem się z jednym z majorów - głupio przyznać ale dwa stare pierniki pokłóciły się o swych przodków konkretnie o  dziadków z AK i słowa mojej babci która zawsze do dziadka mówiła . a wy w tym lesie to więcej piliście wódki niż walczyli z Niemcami. Pan major poczuł się tym osobiście dotknięty - jego dziadek był rotmistrzem czy jakimś innym ważnym oficerem i wytoczył przeciw mojej skromnej osobie ciężka artylerię której to nawału nie udało mi się przetrwać. A moje kontrataki wzmagały tylko jej siłę.
HardAttack: a to już grupka osób częściowo z ETCSu częściowo nowych: wspaniały klan, wspaniali ludzie, świetne czasy. Miałem przyjemność współtworzyć ten klan od podstaw. Zarządzać serwerami klanowymi, być skarbnikiem składek, adminem w CB i kimś w rodzaju zastępcy wodza. A tak poza tym największym noobem i no-skillowcem wśród tej wesołej gromadki.  Niestety chyba przesadziłem z zaangażowaniem i pary wystarczyło na kilka miesięcy. Po których to wycofałem się z aktywnego życia mając dość już tej gry przyjmowanej w nadmiarze. Dzień w dzień, treningi, mecze - uff za dużo tego było.
BF2142: zastał mnie nadal w szeregach HardAttack - niestety akurat ten BF po prostu mnie zraził do gry. To był już koniec. BeFy powędrowały na półkę.  Wspólnie z jedną osoba z HA zająłem się WoW'em.

BF BC2 - mam i gram od 4 dni - straszny tu chaos ale podoba mi się to nawet, choć często zachowuje sie jeszcze jak dziecko we mgle.  

Czego oczekuje i co mogę zadeklarować: oczekuje dobrej zabawy wspólnej gry w zespole, braku presji na wyniki, obecności i zrozumienia, ze przed grą na 1 miejscu ktoś może stawiać RL (rodzinę, pracę, znajomych, obowiązki)
deklaruje za to, iż będę grał zawsze jak mi się zachce i będę dysponował czasem (ostatnio chce mi się codziennie ale front domowych przedświątecznych robót nie zawsze na to pozwala), że będę raczej milczał na mumblu, że mój refleks pozwoli mi na osiągniecie k/d na poziomie 0,5, że będę niezłym powodem do śmiechu w BC2.  I, że nie dopuszczę to sytuacji w której nadmiar gry zniechęci mnie do niej (rozsądne dawkowanie przyjemności)

PB guidy uzupełnię jak wrócę w domu (nadal nie wiem jak go zdobyć w BF BC2, jakoś znajdę)
a co do tego czy mnie zaakceptujecie jasne jest dla mnie (jak słońce), ze najpierw musimy się poznać.
mamy czas... chyba ?

wesołych i przyjemnych świąt Wielkanocnych

___edit

no tak zapomniałem o nickach w grach

BF BC2: sgt.PifPaf
BF2: cpr.PifPaf i HardAttack*IronMan
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2010, 11:58:56 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwietnia 2010, 12:51:42 »
Raczej dobrze trafiłeś :)
Reszta na PW

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwietnia 2010, 13:25:04 »
Witaj, Witaj, jak już Pangrys powiedział, dobrze trafiłeś, dla nas rodzina to podstawa, reszta to przyjemne dodatki :-)

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwietnia 2010, 16:14:16 »
dziekuję za szybką reakcje - przyznam się, że z uwagi na świeta spodziewałem sie jej najwczesniej w przyszłym tygodniu
pojawię sie na mumblu jak tylko minie okres przygotowań do świąt i same świeta, pozbędę sie gości itd. itp.
dzisiaj sie nie uda, jutro wątpie - może w poniedziałek wieczorem, na 100% po świętach.

jeszcze raz życze wszystkim miłych spokojnych i wesołych świąt

ps. nawet jak udałoby mi sie wpaść to i tak co chwila słyszelibyście w słuchawkach - Paweł choć potrzymaj, Paweł idź do piwnicy, może być tak naostrzył ten nóż...  :D - w takich warunkach nie udałoby sie nam razem polamić - co najwyżej poznalibyście moje kobietki... (ze słuchu). BF2 PB guid wbity do BC2 nadal nie wiem jak sie go znajduje

X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwietnia 2010, 16:33:43 »
Generalnie Guid w BC2 jest powiązany z kontem EA więc wystarczy nick żołnierza :)

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwietnia 2010, 23:01:12 »
No proszę proszę - (wino)grono nam się poszerza - witamy, witamy, co do obowiązków innych niż gra - każdy z tej grupy je ma i nikt na nikogo nie krzyczy za to że nie było go tydzień (oczywiście chodzi o mnie :) ), spoko, nie ma presji a lamić to JA :)

Witam i również wesołych i spokojnych świąt :)


Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwietnia 2010, 11:21:03 »
...eeech, czasu jakoś mało od 2-giego kwietnia na BF BC2 znalazłem raptem ok 3 godziny na grę - na dodatek w odcinkach. Nie będę Was chyba męczyć - wiem, ze gra bez ciśnień, statów ale mimo wszystko trzeba znaleźć na nią jakiś czas. A jeszcze 4-5 lat temu jakoś się udawało. No tak tylko, że wtedy byłem młody  ;) i chyba mniej od  RL uzależniony 8)

 :sorry:

« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2010, 11:23:37 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwietnia 2010, 11:34:25 »
I na tym polega różnica między grupą a klanem, nie ma ciśnienia, wpadaj kiedy chcesz, zawsze będziesz mile widziany, najwyżej za każdym razem będziesz się na mumblu przedstawiał - przypominał i takie tam, nie ma u nas wpisowego, nie ma (obowiązkowych) składek dla wolnych strzelców, jest tylko miła (czasami frywolna) atmosfera, jeśli będziesz chciał pogadać bez grania też zaglądaj - pewnie większość cię oleje ale na pewno ktoś pogada - buuuhhhhaaahahaha.
Pozdro i nie pękaj,
życie jest ciężkie a potem ...
się umiera :) :P :piwo:


Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maja 2010, 12:13:09 »
Wczoraj po raz pierwszy udało mi się trafić na Wasz serwer - fajne miejsce, podoba mi się, nie polecam nikomu  :wink:  - bo jeszcze zajmie ostatnie wolne miejsce  :)

problem w tym, że miałem już za dużo w sobie Browara i...
jakby kogoś dziwiło dlaczego sgt.PifPaf wymachuje nożem w powietrzu to wyjaśniam - przebindowałem klawisze na myszce - nóż jest pod bardziej intuicyjnym (teoretycznie) klawiszem - poprzednio był tam granatnik, wiertarka lub defibrylator. Cóż muszę sie przyzwyczaić... Najtrudniej zabić wroga wiertarką pojawiajającą sie w ręce zamiast noża :D

acha nic nie słysze jak ktoś coś mówi przez voice'a w grze - co najwyżej jakieś zgrzytanie w głośnikach...
ktoś chyba coś mówił ?
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
we few, we happy few, we band of brothers

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maja 2010, 15:06:15 »
Wiem - ale po pierwsze nie miałem wczoraj mumbla zainstalowanego i skonfigurowanego,
Po drugie moje słuchawki z mikrofonem do BFBC2 sie nie nadają, brak przestrzennej orientacji dźwięków mam kakafonię wybuchów, okrzyków, trzasków, wystrzałów z każdej możliwej strony (do WoW sa w sam raz). Gram na głośnikach.
Po trzecie w grach a'la Battlefield komunikacja głosowa po prostu mi przeszkadza - nie potrafię się skupić.
Po czwarte byłem po hmm kilku   :browar: 'ach i lampkach wina. Trudno mnie było trafić :D I nikt by mnie nie zrozumiał  :pijemy:
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maja 2010, 16:19:36 »
voip /bc2 'ts'/ to dziadostwo ktorego lepiej nie dotykac ;) no coz zdarza sie najwiekszym fanom :piwo: byc po winkQ  :browar:
we few, we happy few, we band of brothers

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwca 2010, 08:46:06 »
Wszystko pięknie - tylko, że aby taka lama jak ja mogłą pograć na waszym serwerze musi mieć nastrój ciut masochistyczny. Poziom ludzi grających u Was jest naprawdę wysoki. I dobrze często zdrowo jest dostać solidnie w 4 litery od lepszych. 

A myślałem, że już przyzwyczaiłem się do chaosu i szybkości tej gry. Guzik, się przyzwyczaiłem.  :-[ Po prostu często znajduje większe lamki od siebie na różnych publikach i tyle.


Muszę kupić jakieś słuchawki z mikrofonem - te które mam, nie wiem dlaczego w tej grze nie potrafią ukierunkować dźwięku. Są naturalnie streofoniczne ale każdy dźwięk jest w nich centralnie umiejscowiony (mono?). Dziwne bo głośniki są też 2+0 i jakoś słyszę z której strony strzelają. Dziwne bo w World of Warcraft sprawdzały się znakomicie.
Słowem nie da się na nich grać - zamiast pomagać przeszkadzają.   Nie potrzebuje 5+1. Musze coś namierzyć... 
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline dms_ducky

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 349
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
  • BF 3 GUID: 69711fac
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwca 2010, 10:48:59 »
to nie wina słuchawek.. jaka masz kartę muzyczna?

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Dzień Doberek
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwca 2010, 13:05:02 »
Jakiś badziew zintegrowany z mainboradem - od VIA - naturalnie HDA - i tak wyprowadzony jest przedni panel do którego podłączam słuchawki (nie AC97)
Nie chce mi sie kupować oddzielnej karty dźwiękowej - poprzednio miałem Creativa X-Fi - któryś z modeli teoretycznie dedykowany dla graczy - nie potrzebuję 5+1 wystarczy mi stereo obecnie 2+0 (porzednio miałem 2+1). A w stereo na niezłych głośnikach z segementu cenowego low-mid (do 250 zł) praktycznie nie słychac różnicy. Taki paradoks na najtańszych słychać, na droższych też - na tych średnio-dobrych nie :P

Sprawa się rozwiązała - jak zwykle była za prosta i stąd trudno było sie domyśleć w czym rzecz :mur:
w grze trzeba było zmienić hi-fi na słuchawki  :rotfl:
Dzięki Yoss - naprowadziłeś mnie na włąściwy trop - ja jak to stary serwisant i komputerowiec już chciałem dłubać śrubokrętem  ;)

ale nadal wolę grać na głośnikach...
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2010, 13:14:05 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et