Autor Wątek: Ogre się kłania  (Przeczytany 9661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogre

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 379
  • Uśmiechnij się! Świat stanie się piękniejszy!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.127 Chrome 5.0.375.127
    • Foto journal
  • BF 3 GUID: cf62a362
Ogre się kłania
« dnia: 30 Sierpnia 2010, 08:21:24 »
Witam wszystkich!

Zanim przejdę do przedstawiania się, muszę napisać że jestem pełen podziwu dla tej grupy - nie sądziłem, że gdzieś znajdę ludzi, którym nie będę musiał tłumaczyć że nie zawsze mam czas pograć, albo że muszę przerwać bo żona czegoś potrzebuje. Mam nadzieję, że jest tutaj tak jak się zapowiada.

Zawżdy kurtuazji uczyniwszy zadość, kilka słów o sobie:

Ogrem wszyscy znajomi mnie nazywają i stało się to tak popularne, że nawet moi rodzice tak zaczęli do mnie mówić. Tak więc myślę, że tu nie ma co tradycji zmieniać.
Imprezę z okazji trzydziestych urodzin małżonka mi własnie przygotowuje. Nie wiem jak to się wiekowo ma do reszty grupy, ale wymagania w tym względzie spełniam.
Z grubsza rzecz ujmując jestem inżynierem-managerem i w chwili obecnej pilnuję aby Stadion Narod. w Warszawie zgodnie z harmonogramem powstawał. Jak się można domyślić - w Warszawie obecnie rezyduję, ale z urodzenia i serca Wrocławiak jestem.

Gram obecnie w BF:BC2 - co prawda od niedawna, ale multiplayer mnie porwał i coś czuję że przynajmniej do urodzenia córci (Styczeń 2011) czasu będę na niego sporo poświęcał. Póki co zielony jestem jeszcze w grze, ale ambitnie i wytrwale się uczę.

Wcześniej przez wiele lat grywałem w BF:Vietnam, w pewnym momencie nawet z klanem ^Gotcha występując. Granie samojeden wszak może się znudzić i tak wyszło, że chęć pogrania z innymi ludźmi mnie do nich zawiodła.

Jeśli zaś o inne gry po kablu chodzi, to w RPG o nazwie NeverWinter Nights łoiłem tak dużo, że serwer do adminowania dostałem.

Ażeby jednak nie wyszło, że wady me skrywam i się po kątach z tym kitram, muszę nadmienić, iż w jednym polu do kompani tej zacnej nie pasuję - jest tak gdyż, iż, azaliż nie pijam alkoholu. No cóż - nikt nie jest doskonały. Natomiast gdyby tak się złożyło, że na jakieś złote napitki byście się w okolicy wybierali, to chętnie się przyłączę i substytut jakiś sobie zapewnię.
Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach, jest rzeczą niewieścią.
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2010, 08:26:27 »
Witam, pana Ogre :-) Mi się to z grą Tekken 3 kojarzy, tam też był Ogre, a potem jeszcze True Ogre :P W każdym bądź razie nie jesteś jedynym z boskiego rocznika 1980 :-)

P.S.

Bilety na Euro załatwiasz?

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.127 Chrome 5.0.375.127
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia 2010, 08:42:54 »
Witaj młodzieńcze
Młodyś jeszcze i browara nie pijasz, jakże to Mości Panie ?
Toż bez napitku złocistego wszakrzeż nie ujdzie !
Jakowaś nadzieja jednakże jest, przebywając w naszej komapaniji docenić z czasem musisz walory chmielnej małmazyji.

Już my się o to postaramy !!!  ;)  

  
 :piwo:
 
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia 2010, 08:52:30 »
Zaiste słusznie prawicie imć panie PifPafie :)
I zaprawdę powiadam Ci Ogrze, dobrze myślicie, że u nas takie zwyczaje panują jako u ludzi cywilizowanych i statecznych zwykle tak być powinno :)
Witamy Waćpana w naszych skromnych progach.

Offline Ogre

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 379
  • Uśmiechnij się! Świat stanie się piękniejszy!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.127 Chrome 5.0.375.127
    • Foto journal
  • BF 3 GUID: cf62a362
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpnia 2010, 08:56:45 »
Ano złoty napój z pianką lat temu wiele zarzuciłem wraz z innymi procentowymi. Zaś rekompensuję to sobie najczęściej złocistą teiną w każdym kolorze (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało).

Biletów na Euro nie mam szans załatwić. Z definicji gdyż ja zajmuję się bardziej przygotowaniem Stadionu a bilety sprzedaje UFO zwane UEFĄ (albo na odwrót) i PZPN.

A Ogry współczesnym kojarzą się najczęściej ze Shrekiem. Gwoli ścisłości dodam, że mnie okrzyknięto tymże mianem jeszcze zanim zielony wszedł na ekrany kin. Bardziej było to powodowane mą posturą (raczej żem z tych dłuższych niż krótszych) i metodologią rozwiązywania problemów (choć to akurat nie stosuje się do metodologii grania)
Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach, jest rzeczą niewieścią.
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpnia 2010, 10:14:22 »
Witaj Ogre :piwo:
Co do metodologii rowiazywania problemow... to w grze radzilbym stosowac rowniez ta mniej szlachecka, ale bardziej sarmacka, dla wlasnego bezpieczenstwa, zwlaszcza przeciw kilku egzemplarzom sposrod braci BroWarnej :browar:

See ya on filed mate!
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Ogre

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 379
  • Uśmiechnij się! Świat stanie się piękniejszy!
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 5.0.375.127 Chrome 5.0.375.127
    • Foto journal
  • BF 3 GUID: cf62a362
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpnia 2010, 10:21:02 »
Ech... Na samym wstępie odpowiem po swoim tekście - mam jednak nadzieję, że dzięki temu zerkną tu osoby, które już raz tu zaglądały.

Przeglądam forum i kilka rzeczy dla mnie jest niewiadomych, lub też budzi wątpliwości. Aby uniknąć problemów później, od razu tutaj walnę zapytania.

1. Co to jest GUID i do czego służy?
2. Co to jest mummble? Komunikator? Czy jest powszechnie w tej grupie stosowany, czy opcjonalny?
3. Jak tu jest zdefiniowany "Base raping"? I "Base stealing". Raping rozumiem jako nie strzelanie do nowo pojawiających się postaci.
Pytanie podyktowane jest tym, że nie chciałbym na wstępie walnąć jakiegoś fondue.
Moje dotychczasowe doświadczenia z BF:V określały base-raping jako przysadzenie się w jednym miejscu i walenie do każdego świeżego żołnierza kiedy tylko się pojawi. Albo czegoś tu nie rozumiem, albo wg waszych wypowiedzi nie strzela się do osób np. broniących flagi czy M-comu (co byłoby trochę dziwne). I o co chodzi z mapkami wklejonymi na forum? Kierunki z których się nie ostrzeliwuje bazy?
Zaś co się tyczy kradzieży pojazdów, to chciałbym wiedzieć jak to z tym jest. Wcześniej gdy grałem, było pewnym powodem do dumy włamanie się do wrogiej bazy i wyjechanie stamtąd pojazdem przed nosami broniących. Jeśli tutaj jest to zabronione to się dostosuję. Chcę po prostu wiedzieć jak to funkcjonuje.
4. Przeczytałem kilka wątków niżej o chłopaku, który siał spustoszenie ze snajperki. Nie do końca znam sytuację, natomiast były tam intensywne dyskusje o tejże broni. Pytam, ponieważ sam uwielbiam grać reconem. Po prostu lubię instytucję strzelców wyborowych i podoba mi się, że gra to odzwierciedla.
Przy czym najczęściej stosuję techniki "marksmen" czyli nie strzelam przez całą planszę, a raczej snuję się w półdystansie za drużyną, dając rozsądny respawn point, wskazując wrogów, osłaniając i zdejmując wrogich snajperów. Nie stronię od zdobywania flag czy wysadzania stacji, a gdy trzeba się bronić to łapię shotguna i... Bronię. Jak to więc jest z tą bronią i jej zastosowaniem w grze w drużynie?
5. Cóż to są DogTagi i jak się je zdobywa? Jeden przypadkiem mi w ręce wpadł, ale nie mam pojęcia jak i dlaczego. Znaczy się zadźgałem kogoś, ale czy to jedyna sytuacja taka? Czy ma to związek?
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2010, 10:26:19 wysłana przez Ogre »
Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach, jest rzeczą niewieścią.
Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.

Offline Ramka

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 106
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: deb76fdd
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpnia 2010, 10:47:29 »
Heyka :)

Sporo tych pytań :)
Odpowiem narazie na pierwsze:
Mumble to komunikator z mozliwością wyświetlania nicków w grze ale teraz zaczeliśmy "plotkować" na TS3 więc proponuje właśnie tu odpowiedzieć na wszystkie Twoje zapytania tu zadane i te jeszcze nie zadane  ;D




Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sierpnia 2010, 10:55:59 »
Dodam jeszcze, ze na ts'ie tez mozna miec nicki gadajacych, dzieki Mikiemu, ktory troszke ruszyl g00glami i znalazl byl odpowiedni programik nakladkowy... hmmmmmmmmmm, cos smiesznego mi sie nasuwa... moze lepiej nie stosowac nakladek na ts? :rotfl:
Co do ts to juz Nasi Hetmanowie detalami sie zajmna ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2010, 10:57:36 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sierpnia 2010, 11:13:19 »
nie o stzelcu ci tu wyborowym mowa była a raczej o jego wrednych przyzwczajeniach nie majacych nic wspólnego z grą braterską

tfuu... starczy tego Sienkiewicza  ;) :rotfl:

Gość po prostu zazwyczaj kampi koło swojej bazy i nie pomaga nikomu w zdobywaniu flag, m-comów lub w obronie po prostu pyka do wszystkiego co się rusza. Potrafi również zabrać zespołowi helikopter tylko po to aby umieścić swe szanowne dupsko w miejscu z ziemi niedostępnym. Wyobraź sobie wściekłość kilku osób kiedy im heli startuje sprzed nosa psujac całą taktykę desantu za liniami wroga. Będąc też daleko jego cud-kuleczki g... się drużynie przydają.  Gośc po prostu gra tylko dla siebie i dla swoich statów. Jak go to bawi to ok. Ale nie może oczekiwać akceptacji od innych tym bardziej, ze potrafi wmawiać jaki to jest przydatny. Mam też pewne podejrzenia co do jego skuteczności... za dużo pisał na pewnym forum o tym, ze potrafi, może pisać róznego rodzaju programiki ułatwiajace grę. Jednak za rękę go nie złapałem...


Dobry snajper to naprawdę wielka rzadkość. Nawet ci którzy wyrabiają  duże k/d potrafia strzelić i tafić headshota do skaczącego człowieka - to w tej grze niekoniecznie sa ci dobrzy w sensie teamworku.

Co do baserapu - na róznych serwerach w róznych grupach róznie to definiują.
U nas - basrapem okreslamy wejście do nieprzejmowalnej(startowej) bazy wroga w trybie conquest. Wejście to już baserape, zabijanie w niej to już przegięcie a jak do tego dojdzie kradzież sprzętu  czyli stealing to już poznacza ban.  Za to ostrzeliwanie tej bazy z jakiejś odległosci jest już akceptowalne. W trybie rushu nie ma baserapu. Ale to u nas. U innych moze być inaczej. Prawo gospodarza określa co można a co nie i tyle.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2010, 11:16:09 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline waszka

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 366
  • OS:
  • Linux (Ubuntu) Linux (Ubuntu)
  • Browser:
  • Firefox 3.6.8 Firefox 3.6.8
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sierpnia 2010, 11:24:38 »
To i jak dorzucę coś od siebie ;)
Odp pyt 5. Dogtag to właśnie to co zrobiłeś. Nożykiem potraktowałeś przeciwnika no i masz jego nieśmiertelnik. Innych sposobów nie znam, ale ja mało tego mam w kolekcji. Nie to co niektórzy kolekcjonerzy ;)
BTW  niech ktoś wrzuci info o nakładce na TSa. Bardzo przydatna funkcjonalność, zwłaszcza, jak się głosów nie rozpoznaje.



Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sierpnia 2010, 11:26:11 »
Co do map i granic baserape na nich zaznaczonych, to trzeba bedzie sprawe omowic w szerszym gronie i przy :piwo: = dErekcja bedzie musiala :rotfl: trochu je pozmieniac :browar:
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2010, 12:54:21 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sierpnia 2010, 11:29:24 »
dla tych którym brakuje wyświetlonych graczy (tak jak na mumble) polecam zapoznanie się z tą stroną: http://ts3overlay.r-dev.de/ i programem: team speak 3 overlay.

autor Miki111
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Sierpnia 2010, 11:52:12 »
Tylko niektórym ta nakładka wywala TeamSpeaka  ...

Mirek78

  • Gość
Odp: Ogre się kłania
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sierpnia 2010, 11:56:46 »
Ogre nie przejmuj się regulaminem i zasadami grupy"kulturą" itd.i jakimiś zasadami Gryś umieścił je w chwilach słabości  :D Tak czy inaczej za złamanie nie grożą żadne konsekwencje :browar: .
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2010, 12:04:57 wysłana przez Mirek78 »