Autor Wątek: Fpsy by Highlander  (Przeczytany 24010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Marca 2013, 12:28:25 »
cod1 nie wspomnialem bo nie żyje ;)

Tez gralem na HC na poczatku, przejscie z HC na promoda bylo trudniejsze. Gdy gralem duzo na promod i pozniej pare razy odpalalem HC to bylo po prostu nudne i za łatwe.

HC jest łatwiejszy i kropka. Gdy HC ginal niektore teamy promoda/pam4 graly przeciwko tym z HC, ci drudzy byli bez szans.

Zreszta sam cod nie jest jakas wymagajaca gra. Juz CS jest trudniejszy i wsumie poruszanie sie jest tam nawet szybsze.

Jesli lubiles cod4 hardcore obczaj sobie Insurgency 2.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 12:38:01 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Marca 2013, 12:59:48 »
rozumiem, ze dlatego, ze hc jest latwiejszy 'gracze' go unikaja...

kolego, masz wlasne teorie, podpisuj je: imo lub imho, lub moim zdaniem

tryb hc jest trudniejszy dla 90% grajacych w sieciowki, w ktore ja gralem i gram (a bylo ich cala mase), oczywiscie imho, na podstawie obserwacji (juz ponad 10cio letnich) i rozmow na ts/mumble i innych komunikatorach
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Marca 2013, 13:23:13 »
a dla mnie to nie jest IMO, kolego, tylko dla mnie to fakt, potwierdzony na różne sposoby, rowniez z autopsji.
jakie znowu 10 lat jak cod4 jest od 2007? A zdecydowana wiekszosc graczy hc nie radzi sobie na promodzie. Zreszta sam cod po prostu trudny nie jest, ale wymaga wiecej od bf3, bo bf3 po prostu nie osiagnal takiego stadium "sceny". 

graliscie cokolwiek klanowo czy tylko na serwerach publicznych?
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 13:43:10 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Marca 2013, 14:06:58 »
widze, ze kolega ma problemy ze zrozumienieniem przeczytanego tekstu...
np: bf istnieje od 2002 roku... tak jak i mod desert combat i tryb hc...
http://www.gpforums.co.nz/thread/124144/1/


ps
a mnie wsio ryba czy gram soft czy hc
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 14:09:01 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Marca 2013, 14:47:11 »
Masz problemy widocznie z pisaniem, bo nie widze bys cokolwiek pisal wczesniej o bf na hardcorze (chyba, ze mam liczyc gadanie o bc2 i bf3 na hardcore). Byla mowa tylko o cod. Mam jeszcze coda i bf porownywac? zupelnie rozne gry? Juz predzej moge porownac coda i cs.

i jak pisalem bf/cod to malo liczace sie gry odnosnie tego co jest latwe/trudne.

PS. na moj gust za bardzo traktujesz wszystkich z gory.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 14:56:49 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Marca 2013, 14:59:33 »
te przyjacielu, zacznij od tego: przeczytaj powoli i ze zrozumieniem tytul swego 'tematu'
bierz krytyke na klate

IMHO: nic nie pisz najlepiej oraz nie staraj sie zrobic komus z mozgu wody...

ps
zapomnialem dodac: nie jestesmy klanem i nie gramy w ligach itp itd...
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 15:01:09 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Marca 2013, 15:15:49 »
Temat brzmi: fpsy wedlug mnie. I nijak ma sie do reszty, gdzie po prostu zeszlismy na temat coda na hardcore. Nie widze sensu łączyć wszystkiego w calosc, bo gry są po prostu od siebie rozne. Jeszcze moze walne, ze red orchestra 2 to taki hardcore w cod albo bf i malo kto w to gra, bo jest za trudna gra. A jest łatwa...

A ja gralem w klanie czy jakis rozgrywkach, mimo, ze slabo ale cos sie orientuje. Czy znam po prostu scene esportu. Rozmawianie o trudnosci gry na etapie klan vs klan ma moim zdaniem wiekszy sens. Wszystko jest bardziej zbalansowane, mniej losowe.

Według mnie sam nic nie pisz najlepiej i idz sobie grac wslanialego bf3 oraz zasil kieszen EA kupujac next gen BF4. Albo w praojca wszystkich gier fps czyli project reality.

I spuść z tonu, przyjacielu. Nawet członkom swojej grupy piszesz "czy umieja czytac"... Możemy podyskutowac rzeczowo, albo się przekrzykiwać.


Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Marca 2013, 15:36:17 »
twoja wypowiedz jest tak rzeczowa, ze pozostajac w pozycji 'na bacznosc', jednoczesnie bije czolem o glebe wolajac: jestes wielki i najm0ndzejszy! :padam: :padam: :padam:

imho: nie znajdziesz tutaj raczej ludzi ktorzy uderza w arme 3 lub podobny tytul, dlaczego?
mnie np interesuje (praktycznie wylacznie obecnie) debilna szczelanka z serii bf, oddalona od realizmu (przemarsz np 2h do celu /przeciwnika vide arma, nie kusi mnie), i przede wszystkim nie nadajaca sie pod esport, bo mam to w glEbokim powazaniu...

u nas starych lam, liczy sie np ile gb bedzie mial dodatek dzis wydany i o ktorej mozna go sciagnac, jak bedzie wygladac bf4 i co trza bedzie wymienic w sprzecie, aby spokojnie pograc.

ale dobra, zajarze i do tego tematu na forum, aby zobaczy 'newsy' ze swiata gier fps by Goral

ps
co do tego, ze napisalem do Zdzicha aby czytal uwazniej to co napisalem, to raczej nie twoja sprawa


ps2
zajmij sie mysla przewodnia tematu ( a noz napiszesz cos ciekawego), nizeli opowiedziami na tak idiotyczne posty jak ten...




edit
@down ROTFL, poszedles w te maliny w ktore ciebie wmanewrowalem, nie gratuluje  :d
kampienie na publiku..., co masz na mysli? grales ze mna lub przeciw mnie?
doscigniecie czolowki esportu..., no nawet w najwiekszych koszmarach nie snilo mi sie abym chcial uzywac makr i konfigow, aby byc pr0...
na koniec ode mnie: EOT brachu

jezu, zlapales mnie na literowce... GRATULUJE :padam:
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 16:11:24 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Marca 2013, 15:55:12 »
Bijesz piane jak jakiś dzieciuch i mentalnoscia Ci niedaleko, coz w wiekszosci tacy graja w nowe cody/bfy. Zadbaj chociaż by ten tekst jakoś wyglądał, bo ciężko czytać.

A ja lubie gry, ktore są grami PC i nie są uproszczone do maksimum jak gry na konsole. Ja nie jestem zwolennikiem realizmu co pisalem juz wiele razy. Nie jestem tez nolifem, zeby grac w cos trudniejszego. Ale nie mam problemu jesli "dzieci" złoją mi pupę. A w klanie grałem ze starszymi już graczami trochę, ode mnie również i czy przegralismy czy wygralismy zabawa byla przednia, zawsze to troche taktyki.

Tym postem przyznales, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Co jest trudniejsze kampienie by byc pierwszym na publiku? czy doscigniecie czolowki graczy w esporcie? Tak, czesto to dzieci/nastolatki. Ale co z tego, umieja grac i to normalne, ze przescigaja starszych bo maja wiecej czasu.

Az szkoda, ze nie napisales "bezmyslna szczelanka typu Quake" , mialbym ubaw.

Polecam odstawic mainstreamowe gowno. Ambitne tytuły wychodzą, ale nie są tak szumne. Nie tylko te "realistyczne". Insurgency 2 chocby, trudne to nie jest...

PS. Pisze się "uważniej"
PPS. Enemy Territory, to byla gra.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 16:01:44 wysłana przez H1gh »

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows 8 Windows 8
  • Browser:
  • Opera 12.14 Opera 12.14
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Marca 2013, 18:35:21 »

Gelert, ja nie bredze, w przeciwienstwie do ciebie, jeno gram w bfy (obecnie bf3, glownie), ale polecam mod do bf2 http://pl.wikipedia.org/wiki/Project_Reality , zdaje sie matke i ojca army (a w zasadzie ofp)...

Hmmm ... koledzy już wcześniej wskazywali że jednak Operation Flashpoint był wydany trochę wcześniej niż BF1942. Zresztą to całkowicie różne gry i oprócz gatunku, moim zdaniem nie mają ze sobą nic wspólnego. Wiele godzin przegrałem w OF i mam porównanie.

Jeżeli w jakiejkolwiek grze można mówić o realiźmie to raczej tylko o OF i Armie. Projekt Reality nadal pozostaje dość niszowym modem, który naśladował to co mieliśmy dużo wcześniej w OF.


dla przypomnienia: na serwerach soft, w miare podnoszenia sie poziomu obrazen, nasz ekran jest coraz bardziej zbryzgany krwia, szarzeje + mamy efekt przygwazdzania... na serwerach hc - na ktorych nie grywacie,

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie kretyńskie brednie ?? Zdarza się że również wpadamy na serwery HC ale skąd mógłbyś to wiedzieć ...

A teraz odpowiem ci twoimi słowami.

Na koniec, doradzam trochę zapoznać sie z historią gier FPS (w tym dogłębnie z modami do serii bf i grami z nich powstalymi) a potem ferować wyroki :rotfl: bo mimo, że próbujesz udawać specjalistę, raczej dość marnie ci to wychodzi.

Ja lubię uproszczone gry bo dla mnie są przerywnikiem od życia i nigdy żadna gra, w odróżnieniu od niektórych, nie będzie dla mnie sensem życia.
Gram bo lubię, gram by się odstresować, wieczorem spotykamy się na TS by razem pożartować, pogadać, odstresować się po ciężkim dniu. Nie mam ochoty zastanawiać się na realizmem w grze bo coś takiego nie istnieje i zaprzątać sobie tym głowy. Dla mnie jest ważne by pograć z przyjaciółmi w BF. A jaki to będzie BF jest to mi obojętne.
Ważni są ludzie z którymi gram.

Czego i tobie życzę Yoss.

Rozumiesz mnie H1gh ??  :P
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 19:17:23 wysłana przez Pangrys »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Marca 2013, 19:23:04 »
Nie przyszedlem tutaj by sie klocic. Ale dlatego, ze kojarzylem tę ekipe do podobnej do mojego dawnego -|GROM|-, który poszedł w rozsypkę.  I raczej poczulem sie zaatakowany niz chcialem cos wszczynac. Rownież dla mnie wybór gry jest drugorzędny, byle tylko mozna bylo pograc mecze ;) Pewnie, ze Cie Pangrys rozumiem :) Jedyny problem jaki mam to, ze wiekszosc gier jest dla mnie za latwa. A w starocie nie do konca chce mi sie grac.

Yoss: Fajny edit. Odpisze, ale ostatni raz. Wymanewrowales mnie w maliny? Czyzby? Sprawiles, ze moja maska odpadla z twarzy i pokazales moje prawdziwe oblicze? Jakos tego nie czuje. Jedynie czym sie wykazales to może ignorancja, brakiem szacunku, brakiem wiedzy (co udowodnilem pare razy) i pseudointeligencją.  I jak to napisales brakiem zrozumienia tekstu pisanego, a takze samego pisania. Dawno nie czytalem takiego steku bzdur, kogos komu sie wydaje, ze cos wie. Moze po prostu czas odwiesic myszke, chwycic pada i grac na konsoli? Przepraszam, ale nie bedziesz do mnie pisal jak do uczniaka.

Nigdzie nie napisałem, że Ty kampisz na publicu, wiec czemu to bierzesz do siebie? kompleksy? Chodzilo mi o to, ze kazdy moze byc mistrzem publika, w zawodach niekoniecznie. Tak jak w sporcie. Dlatego nazywa sie to esport. Nigdzie tez nikomu nie kazalem scigac czolowki esportu. Ja tez nigdy nie zamierzalem, bo mam inne sprawy na glowie, ale jednak osiagnac ten "szczyt" jest duzo trudniej, i tyle. Żadna gra na publiku nie ma porownania do gry nawet najgorszych klanow. Trudnosc w bf3 jest raczej dyskusyjna w ogole...

Najlepiej wspomniec o configach, makrach itp. Widac kompletna nieznajomosc temat. Moze najpierw zagraj a pozniej sie wypowiadaj. Ignorancja. Te aspekty gry wiele nie daja. Po prostu graja duzo, "trenuja" , trudnią się tym. Dlatego sa lepsi. Dlatego na szcycie Quake czy CS dalej są te same osoby. Potrafie miec do tego szacunek, ich wybor. A jesli zobacza przy tym kawalek swiata, to moim zdaniem fajnie. Inna sprawa to "cziterzy", tak jak w sporcie "dopalacze". Poza tym wielu graczy po prostu gra 4fun klanówki, nie trzeba być pro. Zreszta gralem przeciwko browarom w bc2.  Ten aspekt grania jest po prostu mega rozrywka. btw. gralem w tyle gier fps po sieci, ze mam ogromne porownanie. Na publikach i nie publikach.

Zlapalem Cie na bledzie ortograficznym, literowek popelniles wiele. A sam styl pisania powoduje, ze ciezko sie czyta. Wiecej emotów proszę do tego.
*****************************************************************************************************

A jako, że to tak trochęmój temat to zapostuje mój ranking tzw. "skillowych" fps:

1. Quakeworld
2. Seria Quake
(tutaj może powinienem też wstawić UT99 czy Painkillera, ale nie grałem w to dużo)
3. Enemy Territory
4. Counter Strike i Team Fortress 2
5. Seria CoD 1, 2 i 4

TF2 jest dość wysoko, ponieważ miałem dylemat gdzie tę grę umieścić. Trochę jest to dla mnie inny gatunek. Mniej skupia się na samej umiejętności celowania, ważniejsza jest gra w drużynie.

A co do ambitnych tytulow, to czesc opisalem tutaj:
http://shootersmania.blogspot.com/nie wszystkie opisane są jakies super ambitne... wiekszosc nowych gier fps to kupa niestety.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 19:45:35 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Marca 2013, 22:53:37 »
tak mi dokopales Grys ze zwijam sie ze smiechu :lol: i nie wmawiaj mi ze gracie na hc, bo nie gracie (widac to np na blogu) a wpadacie chyba przez pomylke...

jako zem idiota i cham oraz ignorant, pozwole sobie napisac kolejne kretynskie brednie: bawi mnie kolo ktory pisze: 'Jedyny problem jaki mam to, ze wiekszosc gier jest dla mnie za latwa.' Jak i jego poczucie bycia zaatakowanym... :rotfl:

i tak na marginesie opf nie jest mi obcy i grywalem w niego rowniez, i od zarania ta gra nie jest FPS (ang. First-person shooter) a TS (ang. Tactical shooter), oczywiscie IMHO, jak i jego tworcow - zdaje sie...
 
fakt nie spojrzalem w kalendarz opf jest starszy od bf, bo poczety zostal w roku 1985...
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2013, 23:04:10 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Marca 2013, 23:08:55 »
Komu popcorn, komu  :piwko:??

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Marca 2013, 23:12:21 »

HC jest łatwiejszy i kropka. Gdy HC ginal niektore teamy promoda/pam4 graly przeciwko tym z HC, ci drudzy byli bez szans.

Ale nie dlatego, że grali źle. Po prostu inaczej grało się HC, a zupełnie inaczej Promod. Mi zajęło sporo czasu przestawienie się na Promoda.

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Marca 2013, 00:01:29 »
Yoss- Ty rowniez mnie bawisz. A teraz juz cicho.

maczeti - mowie o sytuacji gdy oba teamy graly na HC, czyli tak jakby na gruncie HC. Ci z promoda zrobili rzeźnie. Zreszta my jako -|GROM|- mielismy podobna sytuacje. Wtedy postanowilem sprobowac promoda. Tak, grali/smy zle.

btw. w 2012 roku wyszly dwie bardzo dobre gry Natural Selection 2 -combo rts z sci fi fps oraz Chivalry - siekanina mieczem, w ktorej niedlugo pokaza sie mod toolsy.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2013, 00:08:20 wysłana przez H1gh »