Autor Wątek: Fpsy by Highlander  (Przeczytany 24031 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Marca 2013, 09:25:28 »
Żeby jeszcze był czas na granie w te wszystkie gry. Niestety dobre się skończyło i trzeba wybierać w co grać, bo we wszystko się niestety nie da.

A w CoD4 sobie pogrywam jeszcze na pubach :)

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Marca 2013, 09:48:46 »
No wiadomo, ze we wszystko sie nie da, ja sie ograniczam do max 3 na raz ;] ale jak sie wyrzuci te tytuly, ktore glownie sa nastawione by zarobic niz dac ludziom dobry produkt, to wiele nie zostaje...
Ale szkoda mi starych gier. Taki cod2&4 to niestety siedlisko cziterow.

Najlepszy w tej kwestii jest Valve, w CSa nawet te stare czy team fortress 2 mozna pograc bez najmniejszego problemu, wygodnie, ze znacznie mniejsza iloscia cziterow.

Moim zdaniem gdyby rtcw/Enemy territory mialo odpowiedni support jak valve to pewnie ET byloby na szczycie popularnosci rowniez. Chociaz to juz troche trudna gra byla... chociaz dla niektorych CS tez jest trudny. CS to byl dla mnie zawsze niby to fajne... ale brakuje temu jaj, zwyczajnie mnie nudzilo, sama w sobie gra niby szybsza od cod, ale jakas malo dynamiczna.

Tak jak o dobrego fpsa ciezko, tak o dobrego albo jakiegokolwiek rtsa to w ogole ciezko. Starcraft? Cos poza tym? Company of heroes 2 pewnei bedzie do kitu :/
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2013, 09:50:44 wysłana przez H1gh »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Marca 2013, 21:50:19 »
http://www.pcgamer.com/2013/03/13/call-of-duty-red-orchestra-2-interview/
Call of Duty “has almost ruined a generation of shooter players,” says Tripwire Interactive

Nowe CoDy, czyli zlo wcielone, ktore zniszczylo nowe fpsy PC. A Red Orchestra 2 polecam, bardzo przyjemna gra i nie ma co sie jej bac. A w wyprzedazach mozna kupic bardzo tanio. I wole to od battlefielda 3. I ma bardzo fajne community i klimat.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2013, 21:55:03 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Marca 2013, 22:07:21 »
imo:
sam team play w kazdej grze niszcza sami ludzi, tzn najczesciej mlodziez nie majaca pojecia o fair play (np latanie nad baza przeciwnika w celu nabicia latwych fragow to dla wielu, wysokiej klasy kunszt bojowy), bo staty nie mowia jak sie gra, ale jakie ma sie k/d itp

i faktem jest: bf3 z systemem bloga (odznaczeniami, dog tagami itp itd) to istny raj, dla wyrostkow uwazajacych sie za pro, kampiac w jednym punkcie lub spawny przeciwnika
i tu jako starsze pokolenie, nie zdzialamy wiele, nadchodzi nowe... bf4 jeszcze zapewne bedzie dla mnie grywalny, ale bf5..., boje sie o nim myslec...
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Marca 2013, 22:37:13 »
Hmm ale jak porownam nowe bf do nowego coda... to to pierwsze wydaje sie gra arcy wybitna. I tak niszcza gre ludzie, ale zostali tez w pewien sposob tak "wychowani". Gdyby gracze byli lepsi to i bf3 dawalby w mire rade. A tak prozno szukac od pierwszego lepszego gracza na serwerze elementu teamplay. Niestety. Chociaz w takim team fortress 2 teamplay jest duzy.

Dlatego kupuje fpsy bardziej "indie". RO2 jest wlasnie fajne bo brak wyrostkow. Moze w koncu jakies duze studio popchnie jakis projekt... W insurgency 2 znajda swoje miejsce ludzie tez troche starsi, ktorych drazni rowneiz np. bardziej podejscie "pro" w CS... no i nie biega sie tak sztywno...

Mnie bardzo drazni anonimowosc nowych fpsow, kiedys gralo sie na swoim ulubionym serwerze, kojarzylo ludzi z nicka, kto jest moze lepszy, kto gorszy. Jak sie tego lepszego ubilo, to "oho zlapalem gruba rybe", byly to inne emocje. Obecnie odpalajac np. nowego coda, nei czuje bym gral z ludzmi, a raczej z botami (jak kiedys gdy nie mialem internetu)

Tylko, ze za duzo wychodzi gier pseudo realistycznych. osobiscie bardzo czekam na Rise of the triad - remake starego tytulu. Zapowiada sie dobra sieczka http://riseofthetriad.net/web/app.php No i nazisci - wolfenstein sie klania! w pelni modowalna i z wsparciem dla sieci LAN.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2013, 22:43:57 wysłana przez H1gh »

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Marca 2013, 23:16:52 »
dlatego boje sie kolejnego bf4 i przede wszystkim bf5, bo 'wychowany" w ten sposob narybek, bedzie owocowal, 'trollingiem' na makasa (wg ankiety na blogu pl, cos okolo 30% grajacych zetknelo sie po raz pierwszy z seria przy tytule: bf3, wiec zapewne i z fpsem, jako takim, a kolejne ca 30% gralo wczesniej w bc2..., czyli ca 60% - 70% grajacych to zoltodzioby, ktorzy czerpia nauki od reszty kampiacej i grajacej no fair play masy...)

ctf w bf3, gralem kilka razy i... ludziska nie maja zielonego pojecia o co chodzi...

teabag..., drzewiej robilo sie to zeby pokazac 'hate' teraz to bezmysle powtarzanie za yt...

a juz tacy nauczyciele jak rockalone... to istna masakra teamplay..., a rzesze za nim ida...

moze czas przestac grac... kto wie...
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Marca 2013, 00:12:54 »
rockalone, nawet mi goscia nie przypominaj. W ogole nie rozumiem letspleyi, odpalam by zobaczyc jak wyglada gra, ale by obejrzec od poczatku do konca i byc tego fanem? jezu... jedynego goscia jakiego w miare znioslem to byl "suchy kanal" wonzia...

Co ciekawe w bf3 są opcje by zrobic gre bardziej podobna do bf2, ale nikt takiego serwera nie robi. Typu brak regeneracji zycia, wylaczenie 3d spotowania, albo spawn tylko na leaderze (chociaz ja w ogole bym sie pozbyl tego typu spawnu) itp.  W ogle zrobienie klasy assault/medic to dla mnie porazka. Ale o dziwo w bf4 wraca commander. Ostatnio przeczytalem jakie są cheaty w bf3 to sie za glowe zlapalem, mozna nawet zwiekszyc sobie damage broni... A ostatnio to nawet wlamali mi sie na konto. Jesli bf stanie sie jeszcze bardziej jak cod... to porazka. Ja lubilem tez w bf2 infantry only... i predzej chyba dalej w bf2 znajde niz w bf3... Zasrane EA.

Jest tez prosty zabieg na polepszenie teamplaya, wywalic k/d ratio ;]

bf3 probowalem sie zabic na motorze, jeszcze mi sie nie udalo mimo jazdy jak szalony ;]

jak tak dalej pojdzie to rownie dobrze mozna zaczac grac na konsoli ;p albo po prostu bawic sie w mniej popularnych tutulach.

PS. to zreszta nie problem fpsow, ale w ogole, gry "przechodza" sie same. Taki LoL zabil rtsy. Na szczescie RPGi wroca bardzo old schoolowe: Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera, Project Eternity, Chaos Chronicles.

« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2013, 00:19:33 wysłana przez H1gh »

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Marca 2013, 08:25:12 »
To się słabo starałeś tym motorkiem, ja już ze 3 razy się rozbiłem :P

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Marca 2013, 10:44:38 »
rozbic sie nie rozbilem (ca 3min jazdy w grze), ale co ubilem motocyklistow :rotfl: bo to imo, jakies latwiejsze cele dla mego rpkm-u ::)

edit:
ta..., rozwalilem 3 gosci na 2 motorkach i jeden pusty mnie przejechal... :0m
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2013, 13:02:34 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Marca 2013, 13:14:46 »
ta, suport klasa jest bardzo support w bf3, bardziej assault niz assault ;p

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Marca 2013, 14:39:27 »
ja wiem?, bronie piechoto-meda sa szybsze, celniejsze i takie 'zwinniejsze', do mojego typu grania nadaje sie rpkm a w zasadzie M27IAR, ale jest tak znerfiony, ze z broni ktora nie ustapuje celnosci np m416, zrobili cus smiesznego (po ktoryms tam patchu), takze grajac w bf3 jako wsparcie, trzeba miec zaparcie :d aby ganiac z bronia przeznaczona dla tej klasy na otwartych mapach, bez dwojnogu (rozstawianego np na jakies gorce) i walic z biodra jak ja to robie.
Faktem jest, ze c4 dla tej klasy, to imho, jedyny korzystny dodatek, pozwalajacy na ogarnianie mapy gdzie sa pojazdy - nie stosuje c4 na piechote lub jako dzichad-jeeepy czy tez zeby rozlozyc pod flaga lub gdzies tam i czekac na fragi
wydaje mi sie ta klasa (wsparcie) jest bardziej realna nizeli rambo-med z apteka i np peczengiem z bc2...
ale swoja droga powinna powstac 1 klasa typowo medyczna (np uzbrojona w jakies lepsze pdw), jaki i klasa recon (bez snajperek oraz z zoomem max x4 na giwerach), taki silent service ---> mam nadzieje, ze zobacze cos takiego w bf4
i wtedy piechociarz bedzie piechociarzem ;]
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2013, 14:41:59 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Marca 2013, 15:34:29 »
Nie wiem mi rambo support + RATATATA na oslep szybko znudzilo, powinno to byc jednak troche trudniejsze imo. Trudniejsze celowanie albo ciut wolniejsze chodzenie.

Ja bym chcial powrot do 6 klas z bf2 ;]

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Marca 2013, 15:41:36 »
A ja bym chciał jak w BC2, żeby sniper miał c4 i nalot :)

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Marca 2013, 15:48:04 »
bede sie klocil, ze nalot/mortar to byla jedna z najglupszych rzeczy w bc2 ;p

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Marca 2013, 10:02:22 »
http://dirtybombers.com/

z dirtybomb nie wiaze wielkich nadziei, chociaz chcialbym by to byla dobra gra. Ale artykuly na powyzszym fansite są niczego sobie. Jesli gra bedzie w miare dobra i bedzie tam wiecej takich ludzi to mogloby byc niezle.