Autor Wątek: Fpsy by Highlander  (Przeczytany 24043 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1402
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Linux (openSUSE) Linux (openSUSE)
  • Browser:
  • Opera 12.14 Opera 12.14
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Marca 2013, 13:47:29 »
bede sie klocil, ze nalot/mortar to byla jedna z najglupszych rzeczy w bc2 ;p

Ja ją lubiłem. Istny postrach wszelakiej maści camperów. Tak czyściło się np tzw. górkę snajperów na Port Valdez :) A nie jak teraz, dziesięciu kampiących snajperów a flag nie ma komu zdobywać.

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Marca 2013, 14:16:30 »
imho: mortar / c4 to super opcje dla klasy zwiad/recon w bc2, natomiast w bf3 danie tej klasie czujnika ruchu w formie urzadzenia stacjonarnego  'ugs' i niby ruchomego 'mav' to naprawde pozwolenie na bezsensowne (nierentowne dla squadu/teamu) kampienie 'snajperow', najczesciej z k/d ponizej 1:1.
w bf4, chce widziec zwiadowce/recona ktorym ma do wyboru urzadzenia podabne do soflamu, mortar strike i cos a'la mav, ale bez opcji nieruchomego rozstawienia.


a'propos DIRTY BOMB
...You can get instant access to the alpha test right now, but it’s not cheap. $120 not cheap, in fact. That’s the price for the Legendary pack, which includes an immediate pass into the game, along with five Founder’s Mercs, an artbook, soundtrack and T-shirt.

Buyers of the cheaper Elite ($60) and Veteran ($30) packs still get “Priority Access” to the beta, although won’t be allowed in right away. Other purchasing options include the Contributor Pack ($240) and VIP Founder ($320!), which both come with instant access to the developer’s IRC channel, along with a selection of other bonuses and the Legendary benefits...

http://www.pcgamer.com/2013/01/31/dirty-bomb-enters-closed-alpha-get-instant-access-for-a-price/
we few, we happy few, we band of brothers

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Marca 2013, 21:55:41 »
w bf3 jest tylu snajperow, ze wrecz potrzebaby ograniczyc ich ilosc. Nie widzialem czegos podobnego w bf2 za bardzo. Mortar to byl straszny noob skill. A wspomniana gorka na port valedez byla zenujaca ;p regeneracja zycia mnie najbardziej denerwuje w obecnych grach.

Co do dirty bomb, gra bedzie darmowa tak czy siak, obecne ceny brzmia troche jakby ta gra byla scamem... no ale kibicuje troche tej grze. Poza Team fortress 2 nie ma obecnie gry typowo class based, gdzie ma to wieksze znaczenie. Inna gra to tylko Enemy Territory, swietna gra. Boje sie oskryptowanego movementu jak w Brink.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2013, 22:03:39 wysłana przez H1gh »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Marca 2013, 19:14:24 »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Marca 2013, 20:43:42 »
ROTT
"I had an interesting discussion a week ago with the gaming community regarding arena shooters vs. "loadout" shooters like Call of Duty. Although I'm a fan of both, there's something special about memorizing a level layout and learning the ins and outs of every map's little nuances -- also known as level study.

Rise of the Triad is pretty much going deliver on pretty much all fronts  if that's what you're looking for. The demonstration I played was an FFA deathmatch with five other players, with the balanced character, who has medium health and speed ratings. Even at medium speed, the game was pretty damn fast, and memories of old shooters like Unreal Tournament and Quake instantly rushed into my head.

Gameplay, as you can imagine, was pretty simplistic -- in a good way. Search the level, find the best guns, and blast people away. In addition to multiplayer, there's going to be a classic style campaign, that will last around 5-6 hours for most players.

The game will also be fully moddable, which is great news for people who want to create their own custom servers. Plus, representative Dave Oshry confirmed that there will be free DLC for the game.

I was also able to confirm that Dog Mode and Shrooms Mode would be making a return, as will the "ludicrous gibs" style exploding limbs, the Excalibat, and the God Mode pickup. Yes! The game is nearly done, and will launch later this year for $14.99 on Steam and GOG.com.
Read more at http://www.destructoid.com/pax-rise-of-the-triad-is-true-to-the-source-249452.phtml#K2M1S9wkvlC0ciPy.99
www.destructoid.com/pax-rise-of-the-triad-is-true-to-the-source-249452.phtmlgr "

NOWE MAPY DO RED ORCHESTRY 2 ZA DARMO!
http://www.heroesofstalingrad.com/2013/03/25/community-map-pack-news-and-we-want-your-trailers/
+ dodatek Rising Storm w tym roku z kitajcami.
http://www.gamespot.com/red-orchestra-2-heroes-of-stalingrad-rising-sto/videos/red-orchestra-2-rising-storm-reveal-trailer-6405883/
i mapy od graczy! a nie DLC!
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2013, 21:12:17 wysłana przez H1gh »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Kwietnia 2013, 23:06:39 »
http://youtu.be/exAZhChUWH0
RO2: Rising Storm gameplay

Czyli WW2, japsy vs US ;] ogolnie brakuje mi gier WW2. Szkoda, ze BF1943 ni wyszlo na PC.

A festung Europa to bedzie nastepca moda do RO1: Darkest Hour na cryengine:
http://www.festungeuropagame.com/

a tu modern, ale tez 64 os:
http://www.groundbranch.com

Tylko wszystko cholera "realism like"

no moze poza ROTT:
http://www.youtube.com/watch?v=5YPQRE57hNQ&feature=youtu.be

A wszystkim, ktorzy pamietaja Wolfa 3d polecam odswiezyc pamiec:
Wolfram:
http://www.moddb.com/games/wolfram
Gra trudna, na medium ginalem na 1 levelu :)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2013, 23:14:26 wysłana przez H1gh »

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.43 Chrome 26.0.1410.43
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Kwietnia 2013, 01:17:42 »
Przepraszam bardzo, ale w jakim celi powstał ten wątek, bo ja tu zauważam ciągoty do spamertwa. I jeszcze jak do Yoss`a zdążyłem się przyzwyczaić - poza tym w zasadzie lubię gościa, lata sobie na te bezludne wyspy (na zaludnionych by dostał bana :)) i wypisuje ciągle jakieś herezje dzięki czemu to forum w zasadzie jest takie żywe :), to Ciebie H1gh w ogóle nie rozumiem. Przychodzisz na forum co chwile próbujesz przekonać gości którzy grają w bf, że gra jest zła niedobra i w ogóle do d..., a tak w zasadzie przyznaj po prostu, że nie umiesz w nią grać i że Ci nie leży, a nie próbuj przekonywać wszystkich, że gra jest do bani, że EA jest najgorsze ( w zasadzie temat zasłyszany i bezpodstawny, bo nie widziałem jakiś konkretnych argumentów i jedyne co mi się nasuwa to tytuł jednego z artykułów na Interii ). Tak, że zacznij pisać coś sensownego, bo nie chce mi się za każdym razem czytać wątków, które i tak niczego nowego nie wnoszą.
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Kwietnia 2013, 07:03:14 »
Powiedz, że o tych wszystkich grach słyszałeś sam. Bo zapewne nie. A jak informuję o ich istnieniu to widzę tego sens. I nie pomyslalbym, ze ktos sie ogranicza tylko i wylacznie do gry w BF. Im wiecej osob kupi cos innego niz mainstreamowe fpsy tym mam wieksza szanse na powstanie czegos fajnego. Niczego nowego nie wnoszą? Serio? A o 90% tytulow ni slyszales zapewne, więc jak to?

Tak, oczywiscie, BF jest dla mnie za trudny...  :ok: A argumentowac to chyba rzeczywiscie nie ma sensu, jesli ktos obraza sie, ze ktos moze skrytykowac BF (zresztą słabo), jedyną i słuszną grę. A na interii to zobaczysz artykuł o BF, a nie o powyższych grach. W sumie napisalem tylko, ze BF to dosc latwa gra, i że nie ma w tym nic zlego, gry są po to by bawić. Ale mi taka forma nie odpowiada. Mam zbyt duże porównanie do innych gier.

A argumentów moge miec bez liku.

PS. Jak grałem w CoD5 ze znajomymi, bo wszyscy w to grali, to mimo wszystko potrafilem dostrzec wady tej gry. Bylo trzeba powiedziec od razu, ze "tylko BF", tylko wtedy po co mam cokolwiek argumentowac?

Przyszedlem by napisac cos ciekawego poza BF, bo o BF domyslam sie, ze sami wiecie. Myslalem, ze "starsi gracze" pamietaja jakie gry byly kiedys i troche za tym tęsknią. Sam w tym temacie nie pisalem, wiec kogos to co napisalem zainteresowalo.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2013, 10:34:45 wysłana przez H1gh »

Offline saper305

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 143
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.43 Chrome 26.0.1410.43
  • BF 3 GUID: 8dba552a
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Kwietnia 2013, 16:42:11 »
Miki ty do chłopa prosto, a o i tak swoje. Niech sobie pisze, bo co byś nie na pisał ty, czy ktokolwiek inny, to on i tak swoją autokratyczną charyzmą pokroju starej panny nauczycielki udzieli ci stosownej informacji, że jedyna jego racja. A co racja to racja. :)
Wrogie hufce przede mną, nie zadrżę choć ich siła. 

Wypełnię me zadanie, choć by nim śmierć była.

Offline Miki111

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 759
  • Pangrys to wredny typ
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.43 Chrome 26.0.1410.43
  • BF 3 GUID: f20784b6
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Kwietnia 2013, 18:31:10 »
Myslalem, ze "starsi gracze" pamietaja jakie gry byly kiedys i troche za tym tęsknią.
Zgadza się H1gh pamiętamy i tęsknimy, chociaż za różnymi w różnym stopniu:
Battlefield 1942
Battlefield Vietnam
Battlefield 2
Battlefield 2142
Battlefield Bad Company 2
a za rok będziemy tęsknili za Battlefield 3, bo będziemy grali w 4
Nie rozumiesz, że ekipa która tutaj się zebrała, gra w bf nie tylko dlatego że to bf, ale również dlatego że lubią ze sobą grać, a akurat ta seria spasowała nam najbardziej, co oczywiście nie znaczy, że jeżeli ktoś ma ochotę to nie może grać w coś innego, bo np dj z rom`em walczą MOH`a 2 i nikt na silę ich nie namawia do tego żeby grali w bf3, a oni też nie wypisują na forum jaki MOH jest fajny i żebyśmy koniecznie w niego zagrali.
A tak przy okazji z innej beczki: ja zacząłem przygodę z bf od 2142 (sąsiad mnie namówił), potem był krótki powrót do bf2. Wcześniej grałem w COD`a i inne strzelanki ograniczając się właściwie do singla i jakbym nie trafił na ekipę, z którą gra jako taka sprawia mi frajdę, to zapewne nie miałoby znaczenia czy byłby to bf, cod, CS czy coś innego - bo dalej bym grał w single a multi dla mnie mogło by nie istnieć.
Ze względu na zawiłość mojej wypowiedzi proszę nie odbierać jej zbyt poważnie, a także nie doszukiwać się podtekstów i personalnych uwag.


Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Kwietnia 2013, 18:53:41 »
Ale ja wlasnie to rozumiem, ze gra nie jest najwazniejsza, tylko, ze gracie razem wlasnie w BF. Co jest bardzo fajne. Ale z tego wzgledu wlasnie pozwiolilem sobie napisac o innych tytulach. Doszedlem do wniosku, ze skoro gra nie jest najwazniejsza, to sami tez wiecie, ze ma jakies wady. Krytykujac w jakims stopniu BF3, nie mialem zamiaru krytykowac nikogo z grupy.

Jesli o mnie chodzi, BF3 byl dla mnie zawodem, BC2 mi sie w miare podobalo i tlumaczylem sobie, ze to byl port z konsoli. BF3 chcialem by bylo bardziej jak BF2 i tyle, a poszlo to troche sciezkami CoDa.

I nie, nikogo nie zmuszam do gry w jakakolwiek gre. Przeciez nie gram z Wami. Po prostu poinformowalem, ze jakies tam gry mogą/są fajne, bo o BF uslyszy kazdy, o reszcie mało kto. A wiem jedno, jesli mniejsze, dosc ambitne tytuly nie beda zarabiac, to pozostana tylko wielkie molochy jak COD i BF i coraz mniej wydawcy beda sie liczyc z graczami.

saper305-> nie, nie jest moja jedyna racja. Kazdy sie kieruje czyms innym, kazdy ma inne preferencje. Może najpierw przedstawisz swoją rację, zamiast nazywać mnie stara panną. Szczerze uważam większość "oburzenia" z Waszej strony za jakieś nieporozumienie i gdyby drążyć temat _na spokojnie_ doszlibyśmy do porozumienia. Bo nie rozumiem trochę tego w jaki zostałem odebrany.

PS. i tak przyznaje, że robią na mnie wrażenie ludzie, a raczej ich gra, którzy nie mają życia z powodu gry i graja jak roboty, mimo, że sam tak nie chcę.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2013, 19:34:25 wysłana przez H1gh »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 19.0 Firefox 19.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Kwietnia 2013, 21:19:47 »
https://www.humblebundle.com/weekly?humble_weekly_sale_tripwire
Red Orchestra 1 i 2 za dolca.

+ killing floor za 3 dolce.

Offline saper305

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 143
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Chrome 26.0.1410.43 Chrome 26.0.1410.43
  • BF 3 GUID: 8dba552a
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Kwietnia 2013, 14:31:21 »
Kolego ja nie będę przedstawiał żadnych racji, bo wywołał bym kolejna bezsensowną polemikę, długą jak serial "Moda na sukces". Poza tym widzę, że czytasz co piszą inni, ale niestety nie do końca. Ja nie nazwałem Ciebie "Starą panna", a porównałem do starej Panny nauczycielki. Są to dwie nie związane z sobą rzeczy.
Ja lubię sobie poczytać i porozmawiać na temat innych gier, lecz w tym temacie widzę nacisk na zbesztanie pewnych tytułów, i wychwalenie przesadne innych. Było by miło jak byś opisał w swoich tytułach zarówno zalety i wady, a nie skupił się na zaletach np. "Arma", nie podając jej wad i w tym samym poście pisał o wadach np. BF, nie podając jego zalet. Napisz w Jednym poście o zaletach i wadach "Arma", w drugim o wadach i zaletach np. BFa, a oglądalność Twa wzrośnie.
Ps. Nie odpisuj mi, zajmij się tematem przewodnim.
Wrogie hufce przede mną, nie zadrżę choć ich siła. 

Wypełnię me zadanie, choć by nim śmierć była.

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 9.0 MS Internet Explorer 9.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Kwietnia 2013, 15:42:05 »
Widzę, że lubisz metafory. ;)

Ja nie besztam, wyrazam swoje zdanie, opinie, nie pisze recenzji, tylko zwracam uwage na cos co mi sie podoba. Mam podchodzic obiektywnie (co praktycznie nie jest mozliwe)? Zdarzylo mi sie napisac o BF w stylu "gra X jest lepsza od BF pod tym wzgledem, ale BF ma inne zalety",  Armą się nie zachwycam, mówię o tym któryś raz, jest to gra specyficzna i nie dla kazdego. Poza tym nie wpisuje sie ta gra w moj ulubiony schemat. Nie umialbym tez Army konkretnie skrytykowac, bo to, ze jest wolna i trzeba kampic i ginie sie z dupy... bo ta gra taka ma byc. Gra jest na tyle rozna od reszty, ze ciezko sie odniesc. Ale z pewnoscia jest grą PC.

Jest to myśl o fpsach według mnie, czyli przede wszystkim muszą być grami PC, z supportem dla community (mozliwosc modowania tez), w których można pogadać o trudności samej gry/skillowosci czy scenie competitive, w której jedni gracze mogą byc lepsi, drudzy gorsi, a gra nie bedzie im wybaczala i nagradzala (jak np. killstreaki w CoD), najlepiej zbalansowane i w których element celowania jest priorytetowy, no i musi miec dedyki. Najlepiej też bardziej arcade z ciekawszym movementem, ale pogodzilem sie, ze bedzie o to ciezko. Mam na temat fps konkretny pogląd.

Wiekszosc obecnych gier nie jest dla mnie jak kiedys, są zazwyczaj uproszczone i skonsolowiale.

Temat przewodni prowadze w linku w podpisie: Opisalem tez Arme 3, plotki o Doom 4 i Quake 5 oraz o Shootmanii Storm.

PS. Tylko trochę nie wiem czy pisząc powyższy post miales na mysli to co pisalem tutaj, czy na blogu.

btw. EA najgorsza firma w Ameryce http://www.gamersbook.com/scene/news/ea-named-worst-company-in-america-again/
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2013, 18:55:58 wysłana przez H1gh »

Offline H1gh

  • Przyjaciel Grupy
  • *
  • Wiadomości: 124
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
Odp: Fpsy by Highlander
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Kwietnia 2013, 21:16:02 »
Rise of the triad 18 min gameplay
http://youtu.be/dWhsZAhfyqc
15$
free dlc plan
SDK & fully moddable
old school
fast & dynamic

Moze jedyny minus to, ze w takiej fformie nie moze byc competitive, ale to powinny zalatwic mody.